Dlaczego nie ma cenników tatuaży w studiach? My taki przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

Odpowiedź jest bardzo prosta – ponieważ każdy tatuaż to indywidualna sprawa, wymaga indywidualnego podejścia, projektu, wielkości, ilości detali itp. Tylko takie podejście gwarantuje dokładne określenie ilości pracy, którą wtedy wycenimy dla Was.

Kolejny aspektem jest fakt, że każdy tatuażysta pracuje inaczej. Z racji tego że każdy pracuje w innej stylistyce, ma inne tempo pracy – ponieważ wymaga tego dana stylistyka – nie jesteśmy w stanie podać dokładnego cennika dla Wszystkich, ale poniżej przedstawimy Wam widełki cenowe w naszym studio. Pamiętajcie, że to orientacyjne ceny – ostateczną wycenę przedstawimy Wam po uzgodnieniu z Wami szczegółów.

Jeżeli poczytaliście powyższe, macie świadomość, że cena tatuażu może być określona dopiero po ustaleniu detali. Jednak jesteśmy w stanie podać Wam widełki orientacyjne w jakich można wykonać u nas tatuaże.

 

Cennik tatuaży w Speak In Color – orientacyjne widełki 

Do wyceny widełkowej dla uproszczenia przyjęliśmy wytyczne: Ilość detali/złożoność formy + wielkość

Mały tatuaż – 300 – 500 zł

Mały tatuaż to tatuaż prosty w formie. Wielkość tatuażu to do 25 cm2

tatuaż-mały-ceny-rybnik-żory-wodzisław-jastrzębie

Tatuaż mały wykonany przez Mateusza

Średni tatuaż  – 600 – 1000 zł

Średnim tatuażem możemy nazwać pracę o bardziej skomplikowanej formie, z detalami czy kolorem. Wielkość takowego tatuażu to od  5 x 5 cm (25 cm2) do 10 x 10 cm (100 cm2)

tatuaż-żory-rybnik-racibórz-ceny-speak-in-color

Średni tatuaż w wykonaniu Mateusza

Większy tatuaż – 1100 -1300 zł

Większym tatuażem możemy nazwać pracę o jeszcze bardziej skomplikowanej formie, z detalami czy kolorem. Wielkość takowego tatuażu to od  10 x 10 cm (100 cm2)  do 10 x 15 cm (150 cm2)

 

tatuaż-cena-wodzisław-żory-rybnik-jastrzębie

Tatuaż większy w wykonaniu Michaliny

 

Duży tatuaż ogólnie (sesja) 1400 – 1800 zł

Dużym tatuażem możemy nazwać pracę o bardzo skomplikowanej formie, z dużą ilością detali lub kolorów. Wielkość takowego tatuażu to od 10 x 15 cm (150 cm2) do 15 x 20 cm2 (300 cm2)

tatuaż karty speak in color

Tatuaż wykonany podczas jednej sesji u Rafała

 

Duży tatuaż Bartosz sesja 2000 zł

Dużym tatuażem możemy nazwać pracę o bardzo skomplikowanej formie, z dużą ilością detali lub kolorów.  Wielkość takowego tatuażu to około 15 x 20 cm2 (300 cm2)

tatuaż-ceny-wodzisław-śląski-rybnik-żory-racibórz

Tatuaż wykonany przez Bartka podczas całodziennej sesji

Duży tatuaż Kosa sesja 2200 zł

Dużym tatuażem możemy nazwać pracę o bardziej skomplikowanej formie, z detalami czy kolorem. Wielkość takowego tatuażu to od  15 x 20 cm (300 cm2)

tatuaż-ceny-wodzisław-śląski-rybnik-żory-jastrzębie-speak-in-color

Tatuaż wykonany podczas sesji całodziennej u Kosy

 

Turbo duży tatuaż Kosa Sesja Podwójna od 3000 do  3800 zł

Turbo dużym tatuażem możemy nazwać pracę o bardziej skomplikowanej formie, z detalami czy kolorem. Wielkość takowego tatuażu to od  20 x 20 cm (400 cm2)  do 20 x 30 cm (600 cm2)

tatuaż-tatuaże-speakincolor-neotradycyjny-tradycyjny-wodzsiław-żory

Tatuaż wykonany podczas podwójnej sesji u Kosy

Kosa jako jedyna osoba w studio i tylko parę osób w Pl jest w stanie w ciągu jednego dnia wykonać tatuaż, który inni tatuażyści wykonują podczas dwóch sesji.

Powyższy cennik nie jest naszą ofertą cenową, a tylko widełkami w jakich operujemy. Jedyną opcją dokładnej wyceny będzie wysłanie dokładnego opisu, zdjęć referencyjnych, określenie wielkości i umiejscowienia poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY a my z chęcią po omówieniu detali przygotujemy Wam wycenę oraz podamy przybliżony termin.

Do każdej dużej sesji otrzymujecie od nas specjalną folię paro-przepuszczalną w gratisie, przy sesjach podwójnych u Kosy dodatkowo kremy do gojenia. Więcej o przygotowaniu się do sesji i gojeniu

 

Czym jest sesja? U nas w studio w porównaniu do innych…

Najprościej rzecz ujmując – jest to nasz cały dzień pracy. Jednak jak to w życiu bywa nie jest jest to aż takie proste – na sesję składa się wiele czynników takich jak ostateczny poziom skomplikowania tatuażu, jego wielkość, stylistyka w jakiej pracuje tatuażysta, czy umiejscowienie. Czasami podczas sesji w studio spędzacie 6 godzin a czasami jest to 8 czy nawet 10 godzin.

Zauważyliśmy tendencję, iż niektóre studia używają terminu sesja jako określenie danego nakładu pracy albo ilości godzin, niejednokrotnie okazuje się iż jest to 50-70% tego co u nas nazywamy sesją. Nie chcemy tutaj dyskredytować innych, a tylko zwrócić uwagę na fakt, że słowo “sesja” jest czymś bardzo umownym w studiach tatuażu. Bywa tak, że młodzi niedoświadczeni tatuażyści nie są w stanie wykonać tak dużej sesji jaka u nas jest standardem, a na wykonanie tego co my wykonujemy podczas jednej sesji, inne osoby potrzebują dwie.

Średnio sesja to np. tatuaż detalistyczny, kolorowy czy czarno szary zajmujący powierzchnię: przedramię z zewnętrznej strony, klatka piersiowa z jednej strony, łopatka z wejściem na bark, łydka z zewnętrznej strony itp.

Dostępne płatności za tatuaż:

 • Gotówka
 • Karta płatnicza
 • Blik
 • Przelew

Terminy w Speak In Color:

By określić jaki mamy wolny termin, musimy wiedzieć jaki temat jest do realizacji, w naszym studio pracuje w chwili pisania tego artykułu 10 tatuażystów, a każdy z nich pracuje w innej stylistyce. Każdy z nich ma inne terminy, dlatego najlepszą opcją na ustalenie terminu jest wysłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO w którym mamy zawarte dokładnie wszystkie informacje jakie są nam potrzebne do ustalenia terminu, oraz wyceny tatuażu. Nie jesteśmy w stanie podać terminów telefonicznie, czy nawet mailowo nie wiedząc jak duży ma być tatuaż, jaki ma być zrealizowany temat, w jakiej stylistyce, oraz w jakim miejscu. To są kluczowe informacje by profesjonalnie Wam w realizacji tatuażu pomóc.

Jeżeli nie macie pomysłu na tatuaż, specjalnie dla Was przygotowaliśmy GOTOWE PROJEKTY DO WZIĘCIA

Co składa się na koszt tatuażu?

Wbrew pozorom nawet na najmniejszy możliwy tatuaż jest potrzeba sporo naszej pracy czy kosztów.  Oto lista rzeczy, które wchodzą w jego skład i jest ona całkiem spora:

 • Najważniejszym aspektem jest doświadczenie tatuażysty, którego zdobycie jest okraszone sporym wysiłkiem.  Część z naszych tatuażystów skończyło studia plastyczne. Większa cześć ma za sobą od 20 lat tatuowania do paru lat pracy w profesjonalnych studiach. Ciągle uczestniczmy w konwencjach jako wystawcy, czy w roli Jury. Zdobyliśmy 50 nagród na polskich i międzynarodowych konwentach.
 • Przygotowanie projektu autorskiego – to od 30 minut nawet do 6 godzin pracy przy bardzo skomplikowanych kompozycjach (pamiętajcie, że jeden projekt autorski macie w cenie tatuażu).
 • Bezpieczeństwo, na które składa się wiele czynników jak przystosowanie lokalu do norm medycznych, produkty których my używamy: jak certyfikowane pigmenty, sprzęt jednorazowy, bezpieczne maszynki do tatuażu, płyny do dezynfekcji zgodna z normami dezynfekcji chirurgicznej, posiadamy aktualne książeczki zdrowia, jesteśmy pod nadzorem sanepidu, jest tego bardzo dużo… Więcej o bezpieczeństwie u nas poczytacie TU oraz  TU
 • Każdorazowe przygotowanie na nowo stanowiska pracy, zabezpieczenie go, dezynfekcja, itd.
 • Jesteśmy legalną firmą, która jest ubezpieczona, odprowadzamy podatki, płacimy ZUS-y .. tych opłat jest bardzo dużo, nie wiemy czy wiecie ale tak na szybko VAT 8-23%, Pod. dochodowy 19%, Zus + nowa składka 5%, jak można szybko policzyć opłat jest od około 34% do aż 49%  Do tego dochodzą koszty lokalu jak gaz, prąd, woda, ubezpieczenie itp – tak dobrze czytacie, ale niestety takie są opłaty w Polsce
 • Wypłaty tatuażystów, managera, prowadzenie SM, Strona www ..odpisanie na maile – och rany moglibyśmy tak wymieniać przez parę stron…
 • Pamiętajcie, że nigdy nikogo nie zostawiamy podczas gojenia tatuaży, zawsze możecie liczyć na nasza pomoc

Cennik Laserowe usuwanie:

Posiadamy bezpieczny laser Picosekundowy – Certyfikowane urządzenie medyczne produkcji włoskiej. Laser ten nie zostawia blizn, jest do 4 razy skuteczniejszy niż lasery nanosekundowe oraz około 2 razy skuteczniejszy niż lasery picosekundowe z niższej półki cenowej. Dlatego jedna sesja często równa się 2-4 sesjom usuwania na innym sprzęcie.

Tatuaż czarno-szary:

 • mikro (do 5cm2) – 300zł
 • mały (do 25 cm2 – 5×5 cm) – 400zł
 • średni (do 100 cm2 – 10x10cm) – 500-800zł
 • duży (do 400 cm2 – 20x20cm) – 900-1600zł
 • bardzo duży (powyżej 400 cm2 – 20x20cm) – cena ustalana indywidualnie

Tatuaż kolorowy:

 • mikro (do 5cm2) – 400zł
 • mały (do 25 cm2 – 5x5cm) – 500zł
 • średni (do 100 cm2 – 10x10cm) – 600-900zł
 • duży (do 400 cm2 – 20x20cm) – 1000-1700zł
 • bardzo duży (powyżej 400cm2 – 20x20cm) – cena ustalana indywidualnie

Generalnie ciężko precyzyjnie wycenić usunięcie tatuażu z racji tego, że niektóre tatuaże są zabliźnione, za głęboko wbite, użyte są nieprofesjonalne pigmenty itp. Więc czasami tatuaż wielkości 5 cm2 można usunąć w jednej sesji, a czasami potrzeba 4-5 sesji.

Więcej o usuwaniu laserowym

Powyższy cennik nie jest naszą ofertą cenową, a tylko widełkami w jakich operujemy. Jedyną opcją dokładnej wyceny będzie wysłanie dokładnego opisu, zdjęć referencyjnych, określenie wielkości i umiejscowienia poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY a my z chęcią po omówieniu detali przygotujemy Wam wycenę, oraz podamy możliwy termin realizacji tatuażu.