O tym, że tatuaż jest sztuką, już dziś chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Wręcz przeciwnie, stają się one coraz bardziej popularne, coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na taką formę wyrazu siebie. Ty również marzysz o tatuażu, ale wciąż masz obawy? Przekonaj się, że nie ma czego się bać! 

Po pierwsze koncept! 

 Na samym początku, warto mieć pomysł, swoistą wizję, jak tatuaż powinien wyglądać i gdzie powinien on zostać umiejscowiony. Jeżeli jeszcze nie masz koncepcji, salon tatuażu w okolicach Mysłowic oferuje szereg zrealizowanych już idei – zajrzyj tam i może znajdziesz coś, co szczególnie przykuje Twoją uwagę i zainspiruje Cię do stworzenia swojego własnego projektu.

tatuaż-śląsk-śląskie-wodzisław-śląski

Jeżeli jednak masz już wstępne wyobrażenia, warto umówić się na wizytę w studio Speak in Color. Autorskie koncepty projektowane są z odpowiednim wyprzedzeniem, tak abyś miał czas je zweryfikować i wprowadzić ewentualne poprawki. Nie masz pomysłu? Bez obaw – doświadczony tatuażysta z pewnością pomoże Ci coś wyjątkowego wybrać nawet w dniu sesji. 

Warto jeszcze dodać, że salon może zadać Ci kilka pytań – m.in. o wiek, zdrowie czy właśnie o projekt – tu niezbędne jest szczere udzielanie odpowiedzi. 

 Co przed tatuażem?

Nasze ciało, a szczególnie miejsce pod tatuaż, powinno zostać odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim, należy zrezygnować z opalania na kilka dni przed wykonaniem tatuażu. Ponadto, niewskazane jest spożywanie alkoholu na trzy dni przed sesją. Warto, również, skonsultować swój plan szczepień z wykonawcą. Skóra pod tatuaż powinna być odpowiednio nawilżona i dlatego zaleca się smarowanie jej odpowiednim kremem 7 dni przed wizytą w studiu. 3 dni przed umówioną sesją należy w tym miejscu wykonać peeling.  Należy również wiedzieć, że nie należy samemu golić miejsca pod tatuaże. Wykonanie tatuażu powinno odbyć się po przespanej nocce i bogatym w węglowodany posiłku. Warto również zabrać ze sobą słodki napój i jakieś przekąski zawierające duże ilości cukru. Ważne jest również punktualne przybycie do studia. 

A co po sesji?

Kiedy już wymarzony tatuaż mysłowice znajdzie się na Twojej skórze, warto o niego zadbać, aby prezentował się okazale. Tatuażysta podpowie Ci, jak należy pielęgnować skórę, w jaki sposób powinna się ona goić prawidłowo i na co należy zwrócić uwagę. Ponadto, dostaniesz od salonu odpowiednie opatrunki i preparaty do gojenia. Skóra pod tatuażem do pełnej regeneracji potrzebuje kilka tygodni – ważne, aby przez ten czas nie wykonywać intensywnych treningów i nie przebywać zbyt dużo na słońcu. 

Jak widać, nie ma czego się bać, o ile oddasz się w ręce profesjonalistów. Jeżeli marzysz o unikalnym tatuażu na swoim ciele, nie czekaj, zgłoś się do wyjątkowego miejsca: salon tatuażu Mysłowice! 

 

Interesuje Cię tatuaż w Mysłowicach? Studio Speak in Color mieści się nieopodal, bo zaledwie jedną godzinę jazdy samochodem od Mysłowic.