DOSTALIŚMY 100% POZYTYWNA OPINIĘ SANEPIDU DOTYCZĄCA HIGIENY I BEZPIECZEŃSTWA W NASZYM STUDIO

Ta opinia jest dowodem na to, że w studiu spełniamy wszelkie normy narzucone przez Sanepid, Ministra zdrowia oraz wytyczne, które obowiązują w Unii Europejskiej. Proces związany z odbiorem studia w Sanepidzie nie jest łatwy ponieważ samemu trzeba stworzyć PROCEDURY bezpiecznego i higienicznego świadczenia usług. Do tego trzeba spełnić techniczne warunki w całym studio takie jak osobna poczekalnia, odpowiednio zorganizowany pokój zabiegowy, czy pokój socjalny i pomieszczenie z lodówką na przetrzymywanie śmieć “biologicznych”.

Ale odbiór studia to nie wszystko… Studio jest pod stałą kontrolą Sanepidu – mamy wszystkie pozwolenia związane z wykonywaną pracą w naszym studio. Posiadamy certyfikaty ze wszystkich szkoleń przeprowadzanych przez Sanepid, w których braliśmy czynny udział. XXI wiek dał nam możliwość pracy na sprzęcie jednorazowym, więc z tego korzystamy. Kładziemy bardzo mocny nacisk na bezpieczeństwo i higienę w studio. Pracujemy ZAWSZE na sprzęcie jednorazowym, więc możliwość przeniesienia jakiejkolwiek choroby, wirusa jest równa zeru. Zaczęliśmy też współpracę z Oświatą Powiatu Wodzisławskiego w zakresie prowadzenia prelekcji w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych dotyczących bezpieczeństwa i higieny podczas wykonywania zabiegu tatuażu.

Stanowisko do wykonania tatuażu/laserowego usuwania zawsze przygotowujemy zgodnie z procedurami, wszystkie elementy które mają styczność ze skórą są jednorazowe ( igły, tuby, kubki na pigment itp), a reszta sprzętu – jak maszynki, zasilacz, kozetki, podłokietniki są zdezynfekowane oraz zabezpieczone odpowiednimi foliami ochronnymi. Na zużyty sprzęt posiadamy specjalne pomieszczenie z lodówką, gdzie owe śmieci są bezpiecznie przechowywane do momentu odbioru poprzez wyspecjalizowaną firmę, która zajmuje się ich utylizacją.

Jeżeli masz obawy lub po prostu jesteś ciekaw jak to przebiega ”od kuchni” możesz poprosić, aby tatuażysta przygotował całe stanowisko pracy przy Tobie, włącznie z odpakowaniem sterylnego sprzętu oraz końcowym posortowaniem sprzętu (w odpowiednich pojemnikach przeznaczonych do utylizacji) po skończeniu jego pracy. Chętnie odpowiemy na każde pytanie związane z zachowaniem higieny podczas zabiegu.

W celu utrzymania czystości oraz wg norm obowiązujących w studiach tatuażu, używamy tylko licencjonowanych preparatów do dezynfekcji:

  • skóry – np. Kodan, Skinsept
  • narzędzi oraz powierzchni – np. Velox, Propano AF, Aniospray Quick
  • rąk – np. Esept, Velodes
  • podłogi – np. Preseptol

Jeśli macie  pytania związane z higiena i bezpieczeństwem chętnie odpowiemy, prosimy o kontakt!

Nasze CERTYFIKATY