lina-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-rękaw-tatuaż

Rękaw wykonany przez Linę

Tatuaż rękaw cieszy się od wielu lat nieustanną popularnością. Jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych wzorów do wykonania na skórze. Pozwala na wyrażenie siebie w kreatywny sposób. Jeśli jest przemyślany i odpowiednio wykonany, prezentuje się bardzo efektownie. Obecnie możemy znaleźć wiele salonów tatuażu, które oferują usługę zaprojektowania i wykonania rękawa. Zanim jednak ochoczo umówimy się na wizytę w studio, warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi wykonania rękawa. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak długo robi się tatuaż rękaw, jak wygląda ten proces, ile kosztuje tatuaż rękaw, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!

Tatuaż rękaw damski i męski – czym jest i jak wygląda?

Tatuaż rękaw pokrywa większą część ręki. Jego nazwa spowodowana jest wyglądem, który przypomina rękawy – tatuaż zazwyczaj zaczyna się na ramieniu a kończy przy nadgarstku lub wierzchu dłoni. Nie zawsze jednak muszą być to całe rękawy – tatuaż tego typu może być pół-rękawem, czyli wzorem sięgającym do połowy ramienia. Bardziej popularne są jednak tatuaże typu full sleeve, które kojarzą nam się z „typowym” rękawem. Chociaż jeszcze do niedawna tatuaż rękaw zdobił głównie ciała mężczyzn, tatuaże damskie rękaw cieszą się obecnie dużą popularnością, szczególnie jeśli wykonane są w delikatnym, kobiecym stylu. Dobrze wykonany tatuaż rękaw to niesamowita ozdoba – może stanowić on osobne dzieło, lub uzupełnienie dla innych tatuaży. Możemy także wytatuować rękaw na jednym ramieniu lub obu – jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia i projekt tatuatora, u którego zdecydujemy się wykonać wzór.

Sesja robienia rękawa a innych tatuaży – czy jest różnica?

Warto dobrze zastanowić się, zanim zdecydujemy, że chcemy wykonać rękawy – tatuaż tego typu jest dużym zobowiązaniem, które wymaga dokładnego zaplanowania. Różni się on od wykonania innych tatuaży, zarówno pod kątem długości trwania całego procesu, jak i stopnia rozplanowania całego wzoru. Niektórzy tworzą tatuaż rękaw spontanicznie, poprzez tatuowanie na przestrzeni lat kolejnych jego elementów bez dokładnego planowania, inni z kolei wolą mieć gotowy całościowy projekt, zanim przystąpią do  Rękawy tatuaże są o wiele bardziej skomplikowane od typowych wzorów, zajmują także większą powierzchnię – z tego względu artysta, który ma wykonać tatuaż rękaw powinien mieć duże doświadczenie w pracy z tuszem i powinien wiedzieć jak zrobić rękaw tatuaż tak, by jego jakość i proces wykonania był dla klienta satysfakcjonujący.

Jak przygotować się do  zrobienia tatuażu rękawa?

Jak zrobić rękaw tatuaż? Zanim wybierzemy się do konkretnego studio z pomysłem, warto rozejrzeć się za dostępnymi w naszym zasięgu artystami. Każdy artysta z doświadczeniem posiada swój własny styl i technikę pracy – warto wybrać takiego, którego pokochaliśmy na podstawie jego poprzednich prac. Tatuator, poza dobrą techniką, powinien także pracować w salonie, w którym przestrzega się zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. Bezpieczeństwo podczas wykonywania tatuażu jest kluczowe – jeśli nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad higieny, jest to duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Warto także przyjrzeć się stylom, w jakim można wykonać tatuaż. W Internecie oraz salonach tatuażu znajdziemy wiele prac wykonanych w różnorodnych stylach – zarówno jeśli chodzi o tatuaże męskie rękaw jak i wzory damskie, wybór jest niezwykle bogaty i ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia oraz zdolności artysty. Zanim wybierzemy się do studio, warto zdecydować także jaki będzie ogólny motyw tatuażu lub na jakich elementach nam najbardziej zależy. Powinniśmy także przemyśleć, czy chcemy tatuaż czarno-biały, wykonany w skali szarości, czy też w kolorze. Takie inspiracje możemy pokazać artyście, na którego się zdecydujemy – na podstawie wskazówek, powinien on wykonać projekt na zamówienie. Jeśli już wybierzemy artystę i salon, warto przedyskutować z artystą nasze inspiracje i pomysły na tatuaż rękaw – poza samym wzorem, warto zastanowić się, w jakich miejscach będzie on wykonany. Jeżeli mamy niską tolerancję bólu, lepiej unikać okolic pach, łokci, wewnętrznych stron łokci i nadgarstków. 

Tatuaż rękaw – ile trwa sesja tatuażu i od czego zależy?

kosa-rekaw-tatuaż-żory-rybnik-wodzisław

Fragment rękawa wykonanego przez Kosę

Jeżeli podjęliśmy decyzję o realizacji ambitnego projektu jakim jest tatuaż rękaw, sesja tatuażu to za mało. Czasami rękaw tworzy się spontanicznie jako składowa mniejszych wzorów wykonanych na przestrzeni lat. Jeśli jednak dopiero z artystą ustalimy wspólny projekt na cały rękaw, w większości przypadków wykonanie takiego tatuażu zajmuje kilka kilkugodzinnych spotkań wykonanych w odpowiednich odstępach. Zwyczajowo jest to od 4 do 6 sesji w odstępach minimum 3-4 tygodni – pozwala to skórze na wygojenie się – jest to niezbędny element, ponieważ wykonywanie tatuażu na uszkodzonej, spuchniętej skórze, nie jest rozwiązaniem. Często zastanawiamy się także co wpływa na czas, jaki poświęcamy na rękawy – tatuaż tego typu jest dość skomplikowany, jednak istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na czas ukończenia projektu. Przede wszystkim jest to stopień skomplikowania wzoru – im więcej szczegółów będzie on zawierał, tym dłużej zajmie jego wykonanie. Istotnym czynnikiem jest także styl tatuażu. Wzory wykonane w nurcie realizmu będą zdecydowanie jednymi z najbardziej wymagających i czasochłonnych. Jeśli decydujemy się także na kolorowy tatuaż, jego wykonanie z pewnością zajmie więcej czasu niż wykonanie wzoru utrzymanego w czarno-białej tonacji. Przy szacowaniu czasu pod uwagę należy  także wziąć zdolności tatuatora – warto wybierać doświadczonych profesjonalistów, ponieważ dzięki temu zyskamy pewność, że cały proces przebiegnie maksymalnie sprawnie. Ostatnim czynnikiem, który może wpłynąć na długość sesji jest nasz próg bólu – jeżeli jest on wysoki, sesje będą mogły trwać dłużej i będzie potrzebna ich mniejsza ilość.

Ile kosztuje tatuaż rękaw?

Jeśli w naszej świadomości pojawia się wizja wykonania tatuażu w formie rękawa, często zastanawiamy się, jaka będzie cena tego przedsięwzięcia. Ile zatem kosztuje tatuaż rękaw? Ostateczny koszt tej usługi zależy przede wszystkim od wybranego studia tatuażu, a także od charakterystyki, stopnia szczegółowości i stylu, w jakim ma zostać wykonany cały projekt. Cena tatuażu rękawa jest uzasadniona również znaczną powierzchnią, na której pracuje tatuator. W zależności od wymienionych czynników, realizacja rękawa może wymagać kilku pełnych dni sesji. Koszt jednej takiej całodziennej sesji może mieścić się w przedziale od 1000 do 2500 zł, zależnie od renomy studia i umiejętności artysty. Ostateczna cena rękawa jest indywidualnie uzgadniana w trakcie konsultacji dotyczących całego projektu w wybranym salonie tatuażu.

Co powinieneś wiedzieć o sesji robienia rękawa?

Tak jak wspominaliśmy, sesje robienia rękawa mogą trwać kilka godzin – czas trwania każdej sesji jest zależny od samego projektu, naszego progu bólu jak i innych czynników. Jeśli projekt jest już ustalony i mamy wyznaczony termin pierwszej sesji, należy dobrze przygotować się do zabiegu. Ważne jest, aby fragment tatuowanej skóry był odpowiednio nawilżony. Zaleca się stosowanie przynajmniej przez okres 7 dni balsamu lub kremu w miejscu, gdzie zostanie przeniesiony projekt. Odpowiednia pielęgnacja skóry przed zabiegiem jest równie istotna co wykonanie tatuażu i dbanie o proces gojenia. Tydzień przed zabiegiem warto także zadbać o odpowiednie nawodnienie – zaleca się spożywanie 2 litrów wody dziennie. Na 48 godzin przed pojawieniem się w salonie nie powinno się także spożywać alkoholu ani używek, które mogą wpłynąć na gwałtowane zmiany ciśnienia lub rozrzedzenie krwi. W dniu wykonania tatuażu warto ubrać się w wygodne ubrania oraz zjeść syty, ale lekki posiłek. Powinniśmy być także po dobrze przespanej nocy, ponieważ wypoczęte i wyspane ciało lepiej reaguje na ból. W Speak In Color dbamy o Ciebie podczas całego procesu wykonywania tatuażu – od wstępnego projektu aż do całkowitego wygojenia się skóry. Przekonaj się na własnej skórze, że tusz jest naszą pasją!  Nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś, by omówić szczegóły swojego projektu.

Tatuaż Żory, Wodzisław Śląski i okolice – zapisz się już dziś!