Tatuaż kolorowy czy czarny? Jak świadomie wybrać kolor tatuażu?

speak-in-color-tatuaż-studio-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie

Dobranie odpowiednich kolorów do tatuażu uczyni go żywszym i nada wyjątkowego charakteru. Ten sam tatuaż wykonany przy użyciu ciekawych barw często zmienia swój wydźwięk – musi zostać jednak wykonany przy użyciu wysokiej jakości barwników oraz przez dobrego tatuatora. W innym wypadku możemy rozczarować się efektem. Sprawdź jak wybrać kolor tatuażu i kiedy najlepiej sprawdzi się czarny tatuaż, a kiedy wersja kolorowa.

Czarny tatuaż – charakterystyka

Czarne tatuaże wybierane są przez największą liczbę klientów studia tatuażu. Nic dziwnego – to prawdziwa klasyka, trudno w ich przypadku o błędy w wykonaniu, a także zdecydowanie łatwiej o nie dbać. Wraz z upływem czasu kolor czarny blaknie wolno, dzięki czemu prezentują się doskonale – tak, jak chwile po ich skończeniu (tutaj należy jednak dodać, że dobry wygląd tatuażu już wykonanego dużo zależy od jego właściciela – od tego jak zadba o świeży tatuaż, czy będzie chroniony przed słońcem itp) Ich wygląd wpisuje się w nowoczesne trendy. Czarne linie, bez rzucających się w oczy barw, są minimalistyczne i eleganckie. Przy użyciu ciemnych kresek jesteśmy w stanie stworzyć ciekawe, geometryczne wzory.

motocyklista tatuaż speak in color Krystian

Tatuaż cieniowany, wykonał Krystian

 

michalina-lina-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin-rydułtowy-czaszka

Tatuaż graficzny, wykonała Lina

michalina-lina-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin-rydułtowy-zwierzaki

michalina-lina-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin-rydułtowy-zwierzaki

Brak żywszych kolorów, które szybko mogą się znudzić to rozwiązanie świetne dla osób rozpoczynających przygodę z tatuowaniem. W ich przypadku warto postawić na klasyczne grafiki lub napisy w kolorze czarnym. Kolory lepiej sprawdzają się, gdy jesteśmy pewni, że na naszym ciele chcemy posiadać tak widoczne i charakterystyczne projekty.

woda tatuaż speak in color

Tatuaż czarno-szary, wykonał Rafał

Uwaga dla osób decydujących się na wizytę w studiu po raz pierwszy – duże tatuaże ciężej zakryć nowym. Nie jesteś pewien swojego wyboru? Tatuaż docelowo powinien z Tobą zostać na całe życie – przemyśl co chcesz nim przekazać, zastanów się dlaczego akurat ten motyw jest dla Ciebie tak istotny i jak już będziesz pewny w 100% – działaj. W odniesieniu do mniejszych tatuaży – ewentualne zakrycie nowszym motywem będzie łatwiejsze do osiągnięcia, większe kompozycje tym bardziej trzeba wcześniej przemyśleć ponieważ przy ewentualnej zmianie całości wymagane będzie laserowe usuwanie tatuażu – często więcej niż jedna sesja żeby zakryć w sposób trwały, skuteczny i efektowny stary tatuaż.

Kolorowy tatuaż – charakterystyka

Od zawsze marzył Ci się piękny, kolorowy tatuaż? Miej na uwadze, że wykorzystane kolory blakną szybciej niż czarne. Jaśniejsze tonacje po latach mogą zostać wchłonięte w skórę. Aby jak najbardziej opóźnić ten nieunikniony proces, uważnie wybierz tatuatora, który wykona projekt z dużą starannością. Tutaj liczą się także użyte farby – muszą posiadać wysoką jakość. I jak już wspominaliśmy przy tatuażu czarnym – późniejsza odpowiednia pielęgnacja tatuażu też ma znaczenie.

tatuaż wodzisław śląski kosa

Tatuaż kolorowy wykonany przez Kosę

Posiadasz ciemną karnację? Kolorowe tatuaże niekoniecznie będą w Twoim przypadku dobrze widoczne. Dużo lepszy wybór to projekty czarne, których wykonanie będzie dla tatuatora znacznie łatwiejsze, a uzyskany efekt z pewnością Cię zachwyci.

tatuaż maki speak in color

Tatuaż kolorowy wykonany przez Rafała

Pamiętaj, że kolorowy tatuaż na rękę lub inne wybrane przez Ciebie miejsce to świetne rozwiązanie, należy jedynie mieć świadomość właściwości użytych farb. Odpowiednio nawilżaj tatuaż oraz nie wystawiaj go na słońce – gwarantujemy, że dzięki temu pozostanie z Tobą w najlepszej kondycji przez wiele kolejnych lat.

Kolor tatuażu – czy ma wpływ na proces tatuowania?

Jeśli zastanawiasz się co wybrać – tatuaż czarny czy kolorowy, z pewnością warto wiedzieć, jak kolor wpływa na proces tatuowania. Oczywiście wszystko zależy od wielkości projektu i wybranego wzoru – czy jest on minimalistyczny lub realistyczny z wieloma szczegółami. Uważa się jednak, że podczas tworzenia kolorowych tatuaży ból odczuwalny jest zdecydowanie bardziej. To informacja szczególnie przydatna dla osób o bardzo niskim progu bólu – może zaważyć o ostatecznym wyborze.

tatuaż speak in color wodzisław Śląski

Rafał podczas tatuowania

Dlaczego kolorowy tatuaż bardziej boli? Wszystko przez ilość nakłuć igłą potrzebnych do wykonania projektu. Czarny tatuaż wymaga ich zdecydowanie mniej, dlatego proces jego tworzenia jest jednak trochę mniej odczuwalny dla klienta. Trzeba tutaj też zaznaczyć, że kwestia bólu to bardzo indywidualna sprawa i zależna od wielu czynników, włącznie z ogólnym stanem zdrowia jak i takimi “błachostkami” jak zjedzenie sycącego posiłku przed czy nawet odpowiednia ilość snu przed zabiegiem i tego jak klient przygotował się do sesji – a jak się przygotować piszemy tutaj

Podsumowując – tatuaż kolorowy czy czarny?

Wiele z projektów tatuaży do osiągnięcia najlepszego efektu wymaga użycia kolorów. Zależą one jednak od przyszłego właściciela danego tatuażu. Jeżeli chcesz zdecydować się na ciekawy, rzucający się w oczy projekt – postaw na tatuaże kolorowe. Fanom minimalizmu polecamy trzymanie się czerni i prostych kształtów. Intensywne barwy w połączeniu z np ciemniejszą karnacją lub nadmiernym wystawianiem tatuażu na słońce mogą wyglądać gorzej po czasie, a ich usunięcie nie jest już takie łatwe.

Dobrze wybierz swojego tatuatora – tyczy się to zarówno tatuaży czarnych, jak i kolorowych. W przypadku barw umiejętności artysty przełożą się na wolniejsze zanikanie barw. A Ty możesz cieszyć się swoim tatuażem jak najdłużej.

Tatuaż Racibórz, Wodzisław Śląski i okolice – zapisz się już dziś!