Jak przygotować się do pierwszego tatuażu?

Pierwszy tatuaż – czy boli? Jak o niego dbać i jak przygotować się do jego wykonania? Przed pierwszą wizytą w salonie tatuażu każdy posiada wiele obaw i nie wie, czego dokładnie może się spodziewać. Szykujesz się na pierwszą wizytę w studiu? Możliwe, że w przeszłości towarzyszyłeś komuś podczas jednej z sesji i orientujesz się, jak mniej więcej ona przebiega. Jednak bycie osobą tatuowaną to zupełnie inne przeżycie – szczególnie po raz pierwszy, gdy nie wiemy, czego dokładnie można się spodziewać.

michalina tatuaż speak in color

Michalina podczas wykonywania tatuażu

Pierwszy tatuaż – gdzie zrobić? Powinien zostać wykonany w miejscu sprawdzonym, najlepiej z polecenia. Unikaj miejsc przypadkowych, które przyciągnęły Twoją uwagę dobrą reklamą lub wyjątkowo niską ceną. Dopytaj znajomych lub inne osoby posiadające tatuaż, który Ci się podoba, o ich doświadczenie podczas zabiegu. Upewnij się, że wizyta przebiegła z zachowaniem nienagannych warunków higienicznych. Istotna jest także atmosfera podczas wizyty. Nie chcesz przecież, by Twój stres został zwiększony przez niemiłą obsługę! Zapytaj o to, jak tatuatorzy nastawieni są do swoich klientów.

zdrowie speak in color

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem pierwszego tatuażu?

Każdy tatuażysta powinien poinformować klienta o tym, jak dbać o nowy tatuaż oraz w jaki sposób przygotować się do jego wykonania. Jednak warto wcześniej zrobić reaserch osobiście i dowiedzieć się o wszystkich zaleceniach.

· Zrezygnuj z alkoholu i innych używek

Przed wykonaniem tatuażu w pierwszej kolejności zrezygnuj ze wszelkich używek. Pamiętaj, by nie pić alkoholu najlepiej dwa dni przed planowaną sesją. To szczególnie istotne z punktu widzenia rozrzedzenia krwi. Niewskazane są także wszystkie inne substancje powodujące wzrost ciśnienia. Kac również nie sprzyja pozytywnym odczuciom podczas wykonywania tatuażu – na jego wykonanie przyjedź wypoczętym i całkowicie trzeźwym.

· Zadbaj o swoją skórę – nawilżanie, brak opalania i depilacja

Tatuowany obszar koniecznie musi zostać dobrze nawilżony. W tym celu w wybranym miejscu stosuj balsamy, które odpowiednio przygotują Twoją skórę i sprawią, że będzie ona w najlepszej kondycji do wykonania nowego projektu.

Ponadto, całkowicie zrezygnuj z opalania tatuowanego w przyszłości miejsca – zarówno w sposób naturalny, jak i w solarium. Jeżeli nie zastosujesz się do tych zaleceń, możesz spotkać się z odmową wykonania wybranego przez Ciebie projektu. Należy więc być świadomym możliwych konsekwencji.

W przypadku depilacji warto zachować ostrożność. Pamiętaj, by nie dopuścić do podrażnień w tatuowanym obszarze. Jeśli boisz się, że możesz zrobić to niedokładnie lub naruszyć naskórek – tatuator wykona to za Ciebie.

tatuaż-rybnik-wodzisław-śląski-żory

· Pij więcej wody

I to w dużych ilościach! Dobre nawilżenie jest konieczne nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Na tydzień przed zaplanowaną wizytą zwiększ ilość przyjmowanych płynów do 2 litrów dziennie. Podczas wykonywania tatuażu będziesz czuć się znacznie lepiej – przekonaj się na własnej skórze!

· Zjedz sycący posiłek

Przed wykonaniem tatuażu nie zapomnij o zjedzeniu sporego posiłku. Będąc głodnym, odczujesz ból jeszcze bardziej – Twoje rozdrażnienie z pewnością da się we znaki. Pamiętaj, że mimo największych starań tatuatora i wyboru tatuowanego miejsca, będziesz czuć nawet minimalny ból. To duży wysiłek – przygotuj się na niego przez wcześniejsze zjedzenie ulubionego dania.

Pierwszy tatuaż – co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Podjąłeś już decyzję o pierwszym tatuażu i wiesz jak się do niego odpowiednio przygotować. Pierwszy tatuaż – co warto wiedzieć? Pamiętaj, by dokładnie przemyśleć wzór, jaki wkrótce zostanie wykonany. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie tatuator specjalizuje się w konkretnym stylu tatuowania – dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie grafika lub napis zaprezentują się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. U nas znajdziesz 10 tatuażystów – każdy pracuje w trochę innym klimacie więc na pewno dopasujemy najbardziej odpowiednią osobę do spełnienia Twojego marzenia 😉 Możesz też rzucić okiem na sekcję gotowych projektów do wzięcia – może się okazać, że tam znajdziesz swój idealny motyw na tatuaż.

Roża projekt tatuażu Mateusz

Przykładowy projekt tatuażu od Mateusza

Zastanów się, w jakim miejscu chcesz zaprezentować wybrany przez Ciebie projekt. Możesz okazać się, że wymarzona grafika będzie źle wyglądać w wybranej wielkości oraz miejscu na ciele. Jeśli nie możesz zdecydować się, jaki zrobić sobie pierwszy tatuaż – poczekaj ze swoją decyzją. Wykonasz go, kiedy będziesz w 100% pewien, co dokładnie chcesz umieścić na ciele – w końcu to trwały zabieg, a usuwanie tatuażu nie jest już takie proste jak jego wykonanie – zazwyczaj potrzebna jest większa ilość sesji a sam zabieg – chociaż jest dużo krótszy niż proces tatuowania – może być mniej przyjemny.

Niszovi Speak In Color Plac Świętego Krzyża 4

Przeczytaj również:

Pielęgnacja przed i po zabiegu
Higiena po zabiegu