Hejka jak wiadomo jesteśmy w nieciekawej sytuacji. Charakter naszej pracy jest związany bezpośrednio z pracą ludźmi więc kwarantanna bezpośrednio nas dotyczy. Od 16 marca studio naszą decyzją jest zamknięte, pomimo że nie musieliśmy tego robić, to uznaliśmy że zdrowie Wasze i Nasze jest najważniejsze –  to była jedyna słuszna decyzja w obliczu tego co działo się dookoła.  Tydzień później rząd ogłosił ze wszystkie studia tatuażu, zakłady kosmetyczne i fryzjerzy mają zostać się zamknąć na czas kwarantanny, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu że tydzień wcześniej zapadła dobra decyzja. Parę dni temu rząd ogłosił 4 kroki odmrażania gospodarki, i niestety nasza branża która pokrywa się z branża fryzjerską oraz kosmetyczną został w tym pominięta. Posiadamy praktyczne takie same wytyczne jak zakłady kosmetyczne oraz fryzjerzy a nie zostaliśmy uwzględnieni w 3 kroku odmrażania gospodarki. Więc byliśmy zmuszeni do wystosowania kroków prawnych wobec rządzących. Tu nie chodzi o lobby, tylko o to by traktowano Nas wszystkich na poważnie, i równo.

W tym momencie przygotowujemy procedury które zapewnią Wam bezpieczeństwo podczas tatuowania w naszym studio. Jesteśmy w trakcie analizowania procedur które są uwzględnione na szpitalach i przystosowania naszego studia do ww. wytycznych. Dużo się nie zmieni z racji tego że pracujemy z patogenami od wielu lat. Jesteśmy po szkoleniach, i pod stałą opieką sanepidu. Mamy świadomość jak dbać o Nasze wspólne zdrowie.  Jednakże środki takie jak maseczki, rękawiczki, okulary ochronne, dekontaminacją rąk przed wejściem do studia, czy wykluczenie osób które towarzyszą osobą tatuowanym –  będą musiałby być wprowadzone także u naszych klientów ( takie zestawy my zapewnimy w studio, więc nie martwcie się o to). W zasadzie od paru tygodni działamy w tym kierunku pełną parą.

Jeżeli chcesz Nam pomóc w kwestii niepominięcia Nas w ramach odmrażania gospodarki prosimy o podpisanie apelu. Link poniżej.

Więcej o Higinie i Zdrowiu w naszym studio poczytacie :

Oryginaly tekst :

1. Udostępnij tę stronę aby jak najwięcej osób dołączyło do akcji: https://fb.me/ApelTatuazystow

2. Podpisz petycję online: https://www.petycjeonline.com/apel_tatuazystow#form

3. Umieść grafikę w swoich mediach społecznościowych oznaczając ją hashtagiem #TatuazToNieWirus
– instarelacja (https://bit.ly/004_ApelTatuazystow_Instarelacja)
– instagram do wyboru:
— grafika-1: https://bit.ly/004_ApelTatuazystow_Insta-1
— grafika-2: https://bit.ly/004_ApelTatuazystow_Insta-2
– facebooka: https://bit.ly/004_ApelTatuazystow_fb
– zdjęcie profilowe: https://bit.ly/004_ApelTatuatorow_profilowe
– masz zdolności plastyczne? Stwórz własną grafikę bazującą na naszych, którą udostępnisz z naszym tagiem

4. Udostępnij apel w jak najszerszym gronie: https://bit.ly/02_ApelTatuazystow_artykul-dla-prasy

5. Wyślij list do posła z Twojego okręgu wyborczego. Wystarczy pobrać, wypełnić i podpisać ten dokument: https://bit.ly/ListDoPosla
Listę posłów z podziałem na okręgi wyborcze znajdziesz tutaj: https://bit.ly/mailePoslow

6. Możesz samodzielnie złożyć według instrukcji na stronie gov.pl: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/jak-zlozyc-petycje
Gotowy wzór petycji znajdziesz tutaj: https://bit.ly/TatuazToNieWirusPetycja
Wystarczy, że wpiszesz swoje dane, miejscowość, datę i adresata petycji