Wielu z nas kocha zwierzęta. Każdy właściciel psa, kota lub innego zwierzęcia z pewnością może stwierdzić, że są to najlepsi przyjaciele człowieka. Są z nami w różnych momentach naszego życia, pomagają uporać się ze złym nastrojem. Bawimy się z nimi, karmimy, wyprowadzamy na codzienne spacery. Dla swojego pupila jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele i łączy nas z nim specjalna więź. Dla wszystkich miłośników zwierząt i tatuowania, tatuaż związany z psem, kotem lub innym, ukochanym pupilem, brzmi jak marzenie, prawda? Możliwość związania się ze swoim zwierzęciem czymś więcej niż tylko wspólne spędzanie czasu to świetna okazja, by podkreślić specjalną relację z pupilem. Tatuaże z motywem psa lub innych zwierząt cieszą się rosnącą popularnością wśród osób decydujących się na wykonanie wzoru za pomocą tuszu. I nic dziwnego! Wielu z nas uważa, że tatuaż powinien odzwierciedlać rzeczy dla nas istotne. Dlatego też amatorzy zwierząt domowych decydują się na tatuaż z pupilem. Wzory mogą być wykonane zarówno w stylu realistycznym, jak i w formie minimalistycznej – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wykonać tatuaż z motywem psa lub innego zwierzęcia i zastanawiasz się czy na pewno jest to dobra decyzja, jesteś w dobrym miejscu! W tym wpisie odpowiadamy na wszystkie pytania o tatuaż z psem i kotem. Zapraszamy do lektury!

magda-tatuaż-pupil-pies-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów

Magda i jej kalka z projektem zawierającym psiaka pupila

Tatuaże z wizerunkiem zwierzaka – czy warto go wykonać?

Ozdabianie ciała za pomocą tuszu stało się sposobem na wyrażenie siebie – możemy przez swój tatuaż zakomunikować światu, jakie wartości są dla nas ważne, jakie mamy upodobania, czy też jaki mamy charakter. Przez to też coraz większą rolę odgrywa oryginalność i unikalność wzoru, który będziemy chcieli nosić na swojej skórze do końca życia. Tradycyjne motywy tatuażu ustępują miejsca indywidualnym projektom, które opracowywane są na podstawie konkretnych miejsc, ważnych postaci czy też podobizn. Tatuaże z motywem zwierzęcym są jednymi z częściej wykonywanych, ze względu na swoją złożoną symbolikę i efektowny wygląd. Do tej pory kojarzyły nam się jednak zazwyczaj z wilkami lub wężami, wykonanymi w stylu realistycznym lub pięknymi motylami i ulotnymi ptakami. Tatuaże z motywem zwierzęcym miały najczęściej odzwierciedlać cechy charakteru posiadacza wzoru lub po prostu tworzyć dzieło sztuki i prezentować się efektownie. Oczywiście – takie wzory nadal cieszą się pewną popularnością, jednak tatuaże z wizerunkiem zwierząt znacznie rozwinęły się w ciągu kilku ostatnich lat i występują w zdecydowanie bardziej zróżnicowanej i rozbudowanej formie. Obecnie wielu miłośników zwierząt decyduje się na wykonanie wzoru na podstawie wizerunku swojego ukochanego pupila. Dzięki temu tatuaż zyskuje wyjątkowo personalny charakter, dzięki czemu z pewnością nie znudzi nam się przez długi czas i będziemy nosić go z przyjemnością. Tatuaże z pupilem to doskonały wybór dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy chcą na dłużej zapamiętać magiczne chwile ze swoim ukochanym zwierzakiem.

Tatuaż z pupilem – bądźcie nierozłączni!

Tatuaże stały się bardzo popularną metodą ozdabiania ciała. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na taką formę modyfikacji ciała. Dla jednych jest to ładny dodatek, coś, czym można się pochwalić, dla innych pamiątka ważnego wydarzenia czy też symbol czegoś istotnego, jeszcze inni pragną przykryć blizny. Czy pamiętasz emocje, które towarzyszyły przygarnięciu Twojego ukochanego pupila? Pierwszą wspólną zabawę? Jeśli chcesz zachować te momenty nie tylko w swojej pamięci, wykonaj tatuaż z pupilem! Tatuaż z motywem psa, kota lub innego zwierzaka, to doskonały pomysł na uwiecznienie podobizny Twojego pupila i związanie się z nim na dłużej. Tatuaże z motywem zwierzęcym już od dawna cieszą się dużą popularnością. Zazwyczaj jednak obejmowały wzory zwierząt o symbolicznym znaczeniu, takich jak wilki, węże, jaskółki czy też motyle. Tatuaż z pupilem to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy chcą dobrze zapamiętać swoje ukochane zwierzątko i związać się z nim na całe życie.

Kiedy wykonać tatuaż z psem lub kotem?

Wielu z nas zastanawia się, kiedy wykonać tatuaż z psem lub kotem. Tatuaż z motywem psa lub kota możemy wykonać tak naprawdę zawsze wtedy, gdy chcemy, by nasz ukochany pupil był z nami na zawsze. Tatuaże z psem, kotem lub innym dowolnym zwierzęciem, które mamy, będą doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników zwierząt – zarówno wtedy, gdy nasz pupil jest jeszcze z nami, jak i wtedy, gdy już nas opuścił. Na taki wzór możemy się zdecydować, jeśli chcemy upamiętnić naszego ulubionego pupila i zachować wspomnienie o nim nie tylko w naszej pamięci. Jeśli nie posiadamy obecnie pupila, ale kochamy zwierzęta, doskonałą inspiracją są również nasi podopieczni z dzieciństwa.

Jak przygotować wzór tatuażu z psem lub kotem, by prezentował się efektownie?

Jeśli już wiemy, że tatuaż z pupilem to wzór, z którym chcemy związać się na całe życie, warto zastanowić się jak przygotować taki projekt tatuażu, by prezentował się efektownie. W jaki sposób rozpocząć proces planowania i wykonania tatuażu?

  • Zbierz wszystkie inspiracje!

Pierwszym krokiem, który warto wykonać, jest przemyślenie ogólnej wizji tatuażu. W Internecie znajdziesz cały przegląd różnorodnych inspiracji, które można zastosować podczas projektowania wzoru. Tatuaże damskie z kotem mogą być wykonane zarówno w stylistyce realistycznej, jak i minimalistycznej – możemy zaprojektować taki wzór w zależności od naszych preferencji. Zastanów się, który styl najbardziej Ci odpowiada – to właśnie od tego aspektu będzie uzależniony ostateczny efekt tatuażu oraz wybór konkretnego artysty, u którego będziemy wykonywać wzór.

  • Wybierz zaufane studio tatuażu i dobrego artystę.

Kolejnym, bardzo istotnym punktem, jest wybór odpowiedniego studio tatuażu. Nawet najpiękniejszy projekt tatuażu może okazać się katastrofą, jeśli wykonamy go w złych warunkach. Mowa tutaj zarówno o jakości samego wzoru, jak i potencjalnych konsekwencjach zdrowotnych. Wykonanie tatuażu wiąże się z ingerencją w skórę, co z kolei – przy braku zachowania sterylności – może nieść ryzyko zakażenia wirusem WZW lub innymi chorobami. Studio tatuażu, które wybierzemy, powinno przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. W Speak In Color dbamy o to, by tatuaże były wykonywane w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze. Wspieramy Cię na każdym etapie realizacji wymarzonego tatuażu – od pierwszego projektu, aż do całkowitego wygojenia się tatuażu.

Dla wykonania konkretnego wzoru kluczowy jest także dobór odpowiedniego artysty. Przed wyborem powinniśmy zapoznać się z portfolio artysty i sprawdzić, czy jego styl wykonywania wzorów jest zgodny z naszą wizją – każdy artysta pracuje w nieco innej stylistyce. Jeśli jednak nie wiesz, którego artystę wybrać, pozwól nam sobie pomóc. W Speak In Color pomożemy Ci wybrać odpowiedniego artystę na podstawie Twoich pomysłów i upodobań.

  • Rozpocznij projektowanie wzoru!

Jeśli masz już inspiracje i wiesz, w którym studio chcesz wykonać tatuaż, najwyższa pora rozpocząć przygotowania projektu wzoru! W tym celu najlepszą opcją będzie skorzystanie z konsultacji z artystą. Podczas takiej konsultacji artysta – w oparciu o wizję i inspiracje – ustala styl, kształt oraz wstępny projekt naszego tatuażu. Jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań, nie przejmuj się! Artysta z pewnością przygotuje dla Ciebie satysfakcjonujący projekt. W Speak In Color bierzemy Twoje zdanie pod uwagę na każdym etapie projektowania i realizacji wzoru – ostateczna decyzja zawsze zależy od Ciebie.