Jak długo trwa sesja tatuażu?

Ile trwa robienie tatuażu? Czas trwania sesji tatuażu zależy od różnych czynników, takich jak rozmiar, skomplikowanie i styl tatuażu, a także marzenia klienta i umiejętności tatuatora. Oto przykładowe orientacyjne czasy trwania dla różnych rodzajów sesji tatuażu:

Krótka sesja: Sesje tatuażu o krótkim czasie trwania mogą trwać od 30 minut do 1-2 godzin. Dotyczy to zazwyczaj małych tatuaży, pojedynczych napisów lub prostych motywów.

Średnia sesja: Sesje tatuażu o średnim czasie trwania mogą zajmować od 2 do 4 godzin. Dotyczy to tatuaży o średniej wielkości, które wymagają większej ilości detali lub kilku elementów.

Długa sesja (często zwana również “sesją całodzienną”): Sesje tatuażu o długim czasie trwania mogą sięgać od kilku do nawet kilkunastu godzin. Dotyczy to dużej skali tatuaży, które obejmują większą powierzchnię ciała, skomplikowane wzory lub wieloetapowe projekty (te ostatnie często muszą być rozłożone w czasie – tzn jeśli mamy w planach np cały rękaw to na taki tatuaż potrzebnych jest kilka całodziennych sesji).

Pamiętaj, że podane czasy trwania to tylko ogólne szacunki, a faktyczny czas może się różnić w zależności od tych czynników i umiejętności tatuatora.  Najlepiej porozmawiać z wybranym tatuatorem, aby poznać bardziej dokładny czas trwania sesji dla swojego tatuażu. Z drugiej strony patrząc – ciężko jest podać z góry bardziej dokładny czas danej sesji bo dochodzi też tzw. czynnik ludzki (wytrzymałość klienta czy nawet predyspozycja w danym dniu) – o tym w dalszej części artykułu.

sonia-tatuaż-wodzisław-rybnik-żory-pszów-racibórzroofi-speak-in-color-tatuaż-tattoo-studio-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin-rydułtowysonia-tatuaż-wodzisław-rybnik-żory-pszów-racibórzsonia-tatuaż-wodzisław-rybnik-żory-pszów-racibórzsonia-tatuaż-wodzisław-rybnik-żory-pszów-racibórz

Od czego zależy długość sesji tatuażu?

Ile trwa sesja tatuażu? Długość sesji tatuażu może zależeć od wielu czynników. Oto kilka z nich:

  • Wielkość i skomplikowanie wzoru. Im większy i bardziej skomplikowany wzór, tym więcej czasu zajmie jego wykonanie. Tatuaż o dużej skali lub złożone detale mogą wymagać kilku sesji, które będą trwały kilka godzin każda.
  • Umiejętności i doświadczenie tatuatora. Tatuatorzy mają różne tempo pracy i umiejętności. Bardziej doświadczeni tatuatorzy mogą być w stanie wykonać tatuaż szybciej niż ci, którzy dopiero zaczynają swoją karierę.
  • Wytrzymałość klienta. Wytrzymałość klienta, zarówno fizyczna, jak i psychiczna, może wpływać na długość sesji tatuażu. Dłuższe sesje mogą być męczące dla niektórych osób, dlatego tatuator i klient mogą ustalić przerwy w trakcie sesji.
  • Stan skóry: Skóra klienta ma znaczenie dla czasu wykonania tatuażu. Na przykład, jeśli skóra jest bardzo sucha, może być trudniejsza do tatuażu i wymagać dodatkowego nawilżania i przerw. Stosując się do naszych PORAD możemy ten problem wyeliminować.
  • Planowanie i konsultacja: Jeśli tatuaż jest dobrze zaplanowany i omówiony wcześniej z tatuatorem, może to skrócić czas wykonania. Dlatego u nas w studio zawsze staramy się projekty dogadać wcześniej mailowo.

Najlepiej skonsultować się z wybranym tatuatorem, aby uzyskać dokładne oszacowanie czasu potrzebnego do wykonania konkretnego tatuażu.

Czym się różni sesja w naszym studio od sesji w innych salonach?

Weźmy tutaj pod uwagę głównie wątek tzw. sesji całodziennej. Co nas wyróżnia? Kilka istotnych argumentów. Mianowicie:

  • Rozmiarem tatuażu. Jak już wcześniej wspominaliśmy – jednym z czynników, jakie mają istotny wpływ na wykonanie Twojego wymarzonego tatuażu jest doświadczenie tatuażysty. Współpracujemy tylko z doświadczonymi artystami więc wiedzą jak dobrze, szybko i solidnie wprowadzić tusz w Twoją skórę co przekłada się na czas trwania sesji i możliwości jak chodzi o wykonanie w jednym dniu dużego tatuażu. Często w innych salonach propagowane są sesje w – wydawałoby się – bardzo atrakcyjnej cenie tylko po to by przyciągnąć klienta do siebie, a na wspomnianej właśnie sesji wykonywany jest mały tatuaż, który normalnie zająłby przykładowo pół sesji, jednak pobierana jest kwota za całość. U nas na jednej, całodziennej sesji tatuażysta jest w stanie zazwyczaj wykonać tatuaż zbliżony do rozmiaru A5 (oczywiście dużo tutaj zależy od samego tatuażu, jego stylu itd – jeśli to będzie tatuaż typowo linearny, składający się głównie z konturów to rozmiarowo można jeszcze więcej osiągnąć, jeśli tatuaż kolorowy cały wypełniony tuszem to właśnie format zbliżony do A5). Niektórzy nasi tatuażyści są w stanie w ciągu jednego dnia wykonać np podwójną sesję czyli tutaj już mowa o rozmiarze zbliżonym do A4 – co prawda taka sesja będzie dłuższym spotkaniem ale jeśli zależy Ci na oszczędności np. związanymi z gojeniem tatuażu/urlopem itd – jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.
  • Projekt dogadujemy wcześniej, nie w dniu sesji. Oszczędzamy w ten sposób sporą ilość czasu (często jest to kilka godzin pracy, gdy mamy do wykonania szczegółowy, większy tatuaż), którą nasi tatuażyści wykonują dla Ciebie w domu tak, by w dniu sesji ograniczyć czas wizyty w studio do minimum. Oczywiście drobne poprawki/modyfikacje wzoru zawsze są możliwe nawet w dniu sesji tuż przed tatuowaniem, w skrajnych przypadkach nawet cały motyw można od podstaw zrobić w studio ale jednak w zdecydowanej większości przypadków wszystko dogadujemy przed.
  • Komfort podczas samego zabiegu. Dysponujemy dużym, klimatyzowanym lokalem, wyposażonym między innymi w tzw. chill room czyli strefę, gdzie w spokoju odprężysz się w przerwie od dziarania. Każdy klient ma do dyspozycji swoją leżankę. Kawa/woda leje się litrami, wszystko w cenie sesji 🙂
  • Bezpieczeństwo. Podstawa przy wszelkiego rodzaju zabiegach kosmetologicznych. Nasze studio jest odebrane w Sanepidzie (a teoretycznie w Polsce nie ma takiego obowiązku więc zdecydowana większość salonów o to nie dba), pracujemy na jednorazowym sprzęcie, każde stanowisko jest solidnie dezynfekowane i robione od zera specjalnie dla Ciebie i Twojego tatuażu, nawet jeśli jest to drobny, malutki tatuaż). Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.