Chyba nikomu z nas nie trzeba przedstawiać kreskówek – każdy w dzieciństwie oglądał je namiętnie i bez większego problemu jest w stanie wymienić chociaż kilka z nich. Kreskówkowi bohaterowie przywodzą nam na myśl czasy dzieciństwa i piękne wspomnienia. Mogą oni jednocześnie odzwierciedlać pewne cechy charakteru. Dlatego też wielu z nas decyduje się na tatuaże kreskówkowe. Tatuaże w tym stylu przenoszą na skórę znane postacie z popularnych kreskówek i bajek i co ważne w niezmienionej formie! Istotne jest również to, że kreskówkowy tatuaż nie musi przedstawiać konkretnej postaci, może być to coś kompletnie autorskiego i zaprojektowanego przez tatuażystę, który wykorzysta do tego stylistykę znaną z filmów kreskówkowych. Opcji jest wiele – możemy wykonać zaledwie jeden tatuaż kreskówkowy lub pokusić się o nieco większy wzór. Częstym wyborem są tatuaże z kreskówek w formie rękawa, które – jeśli odpowiednio zaprojektowane – mogą stanowić piękny kolaż. W tym wpisie zbieramy wszystkie kwestie, o których warto pomyśleć, zanim zdecydujemy się na tatuaż kreskówkowy – wzory, jego charakterystyka a także aspekty związane z możliwością wykonania niektórych wzorów. Jeśli jesteście zainteresowani tym nietuzinkowym stylem, przeczytajcie nasz artykuł. Zapraszamy!

Disney-skawin-rękaw-sleeve-project-speak-in-color-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław

Tatuaż kreskówkowy – charakterystyka

Miłość do kreskówek może objawiać się w różnym wieku, nie tylko dzieciństwie. Każdy z nas ma swoją ulubioną kreskówkę z dzieciństwa, którą oglądał kilka lub nawet kilkanaście razy w tygodniu. Jedno jest pewne – bajki kształtują młode osobowości i na długi czas zapisują się w naszej pamięci. W dorosłym życiu potrafią przypominać o miłych wspomnieniach, dlatego też są częstym wyborem jeśli chodzi o tatuaż. Czasami kreskówkowe tatuaże to jedynie malutki detal, który pozwala na bajkowe skojarzenia, lecz można również podziwiać prawdziwe dzieła sztuki. Jak wygląda tatuaż kreskówkowy? Charakterystyka tego stylu jest dość prosta. Jest to styl, który odzwierciedla wszystko to, co możemy zobaczyć w telewizji lub na ekranach kin. Na przestrzeni lat powstała cała masa komiksów oraz bajek, w których aż roi się od przeróżnych postaci, które potrafią zostać w pamięci na dłużej. Często tatuażami lubimy odnosić się do naszej przeszłości, więc wzór przedstawiający ulubioną postać z kreskówki, będzie taką swoistą wyprawą do czasów dzieciństwa. Tatuaże kreskówkowe i komiksowe na to pozwalają, odtwarzając identyczny wygląd bohaterów. Jeśli jednak nie mamy swojej ulubionej postaci, którą chcielibyśmy wytatuować, istnieje możliwość stworzenia nowego wzoru postaci, bazującego na stylu kreskówkowym. Tatuaże tego typu mogą być wykonane w kolorze lub odcieniach szarości.

Czy można wykonać tatuaż z bohaterami kreskówek?

Częstym pytaniem, które pojawia się na etapie projektowania wzoru tatuażu, jest: „Czy można wykonać tatuaż z bohaterami kreskówek?”. Tatuaże-bohaterowie kreskówek są bardzo popularnym wyborem, jednak czasami zachodzi obawa o prawa autorskie. Jeśli tatuaż opiera się na wcześniej znanym wzorze, takim jak wizerunek, obraz, zdjęcie, nie będzie – co do zasady – przysługiwała mu ochrona prawnoautorska – jest to istotne z perspektywy tatuatora, jednak co do zasady nie ma przeciwwskazań do wykonywania tatuażu z bohaterami kreskówek. Jeśli jednak mamy wątpliwości, dobrym pomysłem jest stworzenie własnej postaci.

Tatuaże kreskówkowe – dlaczego warto je wykonywać?

Tatuaże postaci z kreskówek cieszą się dużym zainteresowaniem w branży tatuażu i jest jednym z najpopularniejszych motywów wzorów. Tatuaż kreskówkowy to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy z sentymentem spoglądają na własne dzieciństwo i cechują się nietuzinkowym podejściem do życia. Szkice postaci z kreskówek są bardzo popularne i wybierane są z różnych powodów, na przykład w ten sposób osoba wyraża swoją miłość do sztuki animacji lub właściciel tatuażu kojarzy siebie z postacią z kreskówek i postanawia uwiecznić ją na swoim ciele. Tego typu wzór jest warty wykonania nie tylko ze względu na dobre wspomnienia. Takie tatuaże są również powszechne wśród osób, które zajmują się tworzeniem kreskówek. Tatuaż kreskówkowy – jeśli jest odpowiednio zaprojektowany i wykonany – może prezentować się pięknie. Szczególnym wyborem jest tatuaż kreskówkowy rękaw, który będzie stanowił niepowtarzalny kolaż bohaterów, wzorów i motywów z ulubionych animacji. Za pomocą tatuażu kreskówkowego można także podkreślić swoje 

Ile kosztują tatuaże z motywem bajek?

Koszt sesji w salonie tatuażu często determinuje samą decyzję o rezerwacji terminu i wykonaniu wzoru. Ile mogą kosztować tatuaże w stylu kreskówkowym? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko będzie zależało w głównej mierze od wielkości samego projektu, jego stopnia złożoności a nawet użytego tuszu. Następnym czynnikiem warunkującym cenę bajkowego tatuażu jest jego umiejscowienie. W przypadku skomplikowanych, dużych wzorów, najczęściej wykonujemy kilka sesji tatuażu – jest to szczególnie istotne przy wykonywaniu rękawa. Cenę tatuażu można jednak wstępnie oszacować podczas konsultacji z wykonującym go artystą. Wówczas zyskujesz pewność, że koszt wykonania wzoru nie wprowadzi nas w zdziwienie.

Warto pamiętać, że tatuowanie to sztuka, na której nie warto oszczędzać. Decydując się na wykonanie tatuażu w sprawdzonym studio, u zaufanego artysty, zyskujemy pewność, że tatuaż zostanie wykonany estetycznie i z należytą dbałością o bezpieczeństwo klienta.

Tatuaż kreskówkowy – atrakcyjne wzory dla każdego!

Świat kreskówek jest ogromny, jest w nim wiele różnych ciekawych postaci, a je wszystkie można wymieniać przez nieskończenie długi czas. W naszym studio pracują doświadczeni artyści o różnorodnych technikach i stylach projektowania wzorów. Jeżeli chcesz wykonać tatuaż w stylu kreskówkowym – niezależnie od tego, czy posiadasz już na niego konkretną wizję, czy też jeszcze zastanawiasz się, jaki wzór będzie wyglądał dobrzeskontaktuj się z nami. Przekonasz się na własnej skórze o naszym doświadczeniu i miłości do tuszu.