anime-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-radlin

Tatuaż w klimatach anime wykonany przez Sonię

Motyw anime jest jednym z ciekawszych, zarówno w telewizji, jak i w Internecie. Anime, czyli japońskie animacje, zyskały wielu zwolenników i od wielu lat cieszą się stała popularnością. Cechą charakterystyczną większości anime jest styl rysowania. Postaci anime mają duże oczy, a włosy cieniowane są w charakterystyczny sposób. Inną cechą charakterystyczną są pojawiające się w niektórych produkcjach bardzo uproszczone wizerunki bohaterów. Wielu fanów anime decyduje się na wykonanie tatuażu w tym styli, który będzie przedstawiał na przykład ulubionych bohaterów lub wolną interpretację, bazującą na założeniach typowego dla anime stylu rysunku. W tym wpisie poznajemy bliżej tatuaż anime. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka jest charakterystyka tego stylu, jakie są najczęściej wybierane wzory a także czy tego typu tatuaż zarezerwowany jest tylko dla fanów anime, nasz wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Tatuaż anime – modne i charakterystyczne

Japońska animacja cechuje się rozmaitością stylów, które skierowane są do ogromnego grona odbiorców. Wiele osób wybiera styl anime – tatuaż utrzymany w takiej charakterystyce z pewnością będzie przyciągał uwagę. Nic dziwnego – motyw anime jest bardzo popularny i prezentuje się niezwykle efektownie, szczególnie jeśli wykonany jest za pomocą kolorowego tuszu. Charakterystyka tego stylu tatuażu jest mocno uzależniona od samego stylu rysunku w animacjach. Dzięki dużym oczom, charakterystycznym rysom twarzy oraz odpowiedniemu cieniowaniu włosów, postaci z anime wyglądają intrygująco. Istnieje wiele gatunków anime, w tym także odpowiednich dla tradycyjnego kina aktorskiego. Owe gatunki mogą zawierać w sobie elementy akcji, przygody, historii dla dzieci, komedii, dramatu, erotyzmu (hentai), średniowiecznego fantasy, horroru, romansu, lub science fiction. Większość anime łączy w sobie elementy kilku różnych gatunków, jak i wiele różnych tematów, co utrudnia jednoznaczne ich kategoryzowanie. Różnorodność tematyki oraz stylu sprawia, że tatuaż anime można z łatwością dopasować do naszych preferencji i dzięki łączeniu różnych obszarów uzyskać niepowtarzalny wzór.

Tatuaże anime – idealne dla kobiet i mężczyzn

Wytatuowany wzór z motywem anime byłby dobrym wyborem zarówno dla dziewczyny, jak i chłopaka. Warto rozumieć styl samego rysunku opierającego się na gatunkach anime, których jest sporo. Tematyka, która wyróżnia gatunki może wiele powiedzieć o właścicielu tatuażu. W zależności od tego, kto decyduje się na tatuaż anime – dziewczyny czy chłopaki – można wybrać oczywiście konkretną kolorystykę lub obszar tematyczny samego wzoru. Możemy pokusić się o tatuaż anime mały, wykonany w jaskrawych kolorach, jeśli zależy nam na niewielkiej, ale dobrze widocznej ozdobie. W przypadku chęci posiadania bardziej stonowanego tatuażu, warto wybierać zimne odcienie lub tatuaże wykonane w odcieniach szarości. Doskonałym wyborem dla panów może być tatuaż z anime przedstawiający ulubionego bohatera, dla pań – tatuaż z motywami np. kwiatowymi, osadzony w charakterystycznym stylu.

Tatuaże anime – czy tylko dla fanów japońskiej animacji?

Tatuaż z anime jest oczywistym wyborem dla wszystkich miłośnikow tego gatunku. Mają oni wówczas możliwość ozdobić swoje ciała ulubionymi postaciami z podobnymi cechami. Zaletą tatuażu anime jest to, że można tworzyć bardziej złożony projekt, kreując własny świat. Tutaj warto rozumieć styl samego rysunku opierającego się na gatunku anime, których jest sporo. Tematyka, która wyróżnia gatunki może wiele powiedzieć o właścicielowi tatuażu. Czy ten styl jest jednak zarezerwowany tylko i wyłącznie dla fanów japońskiej animacji? Oczywiście, że nie! Wybór stylu i wzoru tatuażu powinien być uzależniony od preferencji osoby, która marzy o takiej ozdobie na swoim ciele. Jeśli nawet nie jesteśmy zainteresowani anime – tatuaż w tym stylu będzie z pewnością ciekawym wyborem, który przyciągnie uwagę. Tatuaż anime można nałożyć na skórę miłośnika gier komputerowych, ponieważ w wielu grach postacie są wykonane w stylu anime.

Tatuaże anime – rękawy i małe projekty

W zależności od preferencji, możemy wykonać tatuaże różnej wielkości. Jeśli interesuje nas widoczny, charakterystyczny rękaw lub tatuaż przedramię – anime będzie doskonałym motywem, ponieważ potrafi zachwycić nie tylko stylem samego rysunku, lecz także bogatą kolorystyką. Oczywiście tatuaże z anime można wykonać także w odcieniach szarości, jednak częstszym wyborem są wzory z użyciem kolorowego tuszu. W przypadku, gdy zależy nam na niewielkim wzorze, tatuaż anime mały może obejmować pojedynczą postać lub element charakterystyczny dla tego stylu. Jeśli mimo niewielkich rozmiarów zależy nam na widoczności wzoru, warto umieścić go w często eksponowanym miejscu na ciele i do jego wykonania użyć jaskrawych, intensywnych kolorów. W Speak In Color nasi artyści doceniają i szanują Twoją wizję a ostateczny projekt tatuażu zawsze zależy w pełni od Ciebie.

Najciekawsze wzory tatuaży anime

Anime dość mocno wpłynęło na obecną kulturę. Istnieje całe pokolenie ludzi, którzy dorastali dzięki serialom anime, które teraz stały się mityczne i są źródłem inspiracji dla wszelkiego rodzaju tatuaży anime, na przykład Dragon Ball, Sailor Moon czy Cardcaptor Sakura. Dla młodszych pokoleń lista wcale nie jest krótsza – pojawią się na niej z pewnością seriale takie jak Naruto, Fullmetal Alchemist czy Shakugan no Shana. Poniżej prezentujemy przykładowe motywy i wzory anime, które mogą zaciekawić zarówno fanów japońskich animacji, jak i osoby po prostu zainteresowane samą charakterystyką stylu.

 

  • Ulubiony bohater z wybranej animacji
dragonball-tatuaż-speak-in-color-magda-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisłąw

Tatuaż z anime Dragon Ball wykonany przez Magdę

 

Jeśli jesteś fanem konkretnego anime i w pewnym stopniu utożsamiasz się z jakimś bohaterem, wykonanie wzoru przedstawiającego tę postać może być strzałem w dziesiątkę! Będzie to także doskonały pomysł na tatuaż rękaw anime – wówczas możemy pokusić się o projekt złożony z najważniejszych postaci występujących w naszą ulubioną serią i związanych z nią motywów.

 

  • Motyw lub element związany z serią anime

 

Doskonałym wyborem jest także wykonanie tatuażu, przedstawiającego znaczący dla danej serii motyw lub element. Jest to szczególnie dobry pomysł, gdy nie przepadamy za wzorami przedstawiającymi konkretne postaci. Cały wzór może być wówczas utrzymany w stylistyce typowej dla naszej ulubionej serii.

 

  • Klasyka gatunku, czyli najbardziej popularne serie anime

 

Nie ma nic lepszego, od sięgnięcia po klasyczne, sprawdzone rozwiązania. Jeśli chcesz wykonać tatuaż anime, możesz sięgnąć po motywy i postaci zaczerpnięte z najbardziej rozpoznawalnych i zyskujących uznanie serii, takich jak Dragon Ball, Naturo, Czarodziejka z Księżyca czy też Ghost in the Shell.

 

  • Tatuaże inspirowane stylem anime

 

Jeśli nie posiadasz swojej ulubionej serii lub nawet nie jesteś miłośnikiem anime, ale podoba Ci się ten charakterystyczny styl rysunku, warto postawić na autorski projekt w stylu anime, który będzie zawierał cechy typowe dla tatuaży anime i jednocześnie nie będzie związany z żadną konkretną serią. 

Jedną z najbardziej podstawowych wskazówek, jeśli zdecydujesz się na jeden z tych tatuaży, jest wybranie tatuażysty, który ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu projektów, ponieważ musisz mieć dużo umiejętności, aby dokładnie odtworzyć nie tylko wygląd postaci, którą chcesz uwiecznić na swojej skórze, ale także jej pozę i postawę. Ponadto, jeśli jesteś szczególnie utalentowanym artystą tatuażu, możesz stworzyć niepowtarzalny projekt, podążając za swoim stylem. W Speak In Color na stawiamy na doświadczonych artystów, którzy posiadają duże zasoby kreatywności i miłości do tuszu. Ostateczny projekt tatuażu – niezależnie od tego czy będzie to tatuaż anime mały czy też tatuaż rękaw anime – jest w pełni zależny od Ciebie. Wspieramy Cię na każdym etapie realizacji wymarzonego wzoru – począwszy od konsultacji i opracowywania projektu, przez proces realizacji tatuażu, aż do całkowitego wygojenia. Przekonaj się o naszej miłości do tuszu na własnej skórze – odwiedź salon Speak In Color i wyraź siebie za pomocą tatuażu.