Tatuaż rękaw cieszy się od wielu lat rosnąca popularnością wśród miłośników tuszu. Nic dziwnego – jest to świetny sposób na wyrażenie siebie. Tatuaż rękaw to jedna z najbardziej okazałych form, która może ozdobić nasze ciało. Rękaw ciągnie się zazwyczaj od nadgarstków aż po same ramiona – stąd wynika też jego nazwa. Nie zawsze jednak tatuaż rękaw musi pokrywać całe ramiona – dużą popularnością cieszą się także pół-rękawy, które sięgają do połowy ramienia. Projekty tatuaży rękaw mogą stanowić spójną kompozycję i przedstawiać kompletny wzór. Wiele osób decyduje się na zrobienie rękawa w momencie, gdy posiadają już na rękach mniejsze tatuaże. Tak połączone ze sobą luźne wzory, zachowane w podobnej stylistyce również mogą stanowić ciekawą formę rękawa. Jedno jest pewne – przygotowanie projektu rękawa nie należy do najłatwiejszych zadań. Wielu artystów posiada swoje gotowe projekty tatuaży rękaw. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym wpisie. Zapraszamy!

Projekty rękawa – dlaczego ich dobór jest tak ważny?

 

kosa-morze-rękaw-pirat-tatuaż-projekt-speakincolor-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin-rydułtowy

Projekt rękawa wykonany przez Kosę.

Rękawy robią wrażenie nie tylko swoją wielkością, ale również stopniem ekspozycji, ponieważ zwłaszcza w sezonach letnich są niemal zawsze na widoku. Jest to jedna z najbardziej widocznych form tatuażu, która dodatkowo jest bardzo pracochłonna i wymaga nawet kilku spotkań z tatuatorem. Szczególnej uwagi i precyzji wymaga tatuaż rękaw realistyczny, którego zaprojektowanie oraz przeniesienie na skórę stanowi nie lada wyzwanie dla artystów. Dlatego też niezwykle ważny jest odpowiedni projekt rękawa, który będzie uwzględniał wizję artysty i osoby planującej wykonanie takiego wzoru. Nie możemy także zapomnieć, że jako osoby decydujące się na tego typu dziarę również powinniśmy zaakceptować projekt rękawa – tatuaż tego typu jest tworzony lub dobierany w ścisłej współpracy z tatuatorem. W przypadku wzoru tatuażu, jakim jest rękaw, niezbędne są wcześniejsze konsultacje – mogą się odbyć online poprzez wysłanie zdjęć miejsca tatuowanego lub na wizycie w studio. W ich trakcie artysta jest w stanie ocenić, czy przy naszej budowie ciała i predyspozycjach nasza wizja na rękaw będzie prezentowała się estetycznie.

Czy motyw przewodni rękawa jest istotny?

stranger-things-tattoo-project-rękaw-sleeve-mateusz-speak-in-color-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław

Projekt rękawa w tematyce serialu Stranger Things wykonany przez Mateusza.

Tak jak wspominaliśmy, stworzenie rękawa jest dość skomplikowane i czasochłonne, ponieważ tego typu tatuaż obejmuje cały obszar od ramion aż do nadgarstków. Wybór jego motywu to pierwszy krok po podjęciu decyzji o wykonaniu tatuażu. Obecnie istnieją dwie techniki, w których można wykonać rękawy – tatuaż w takim stylu może być spójnym obrazem lub mozaiką, złożoną z zestawu pojedynczych, niezależnych od siebie tatuaży. W przypadku pierwszego rozwiązania projekt powstaje zazwyczaj od razu lub wybierany jest spośród portfolio artysty, u którego zdecydujemy się na wykonanie dziary. Jeśli jednak decydujemy się na drugie rozwiązanie, każdy tatuaż powstaje osobno i cały rękaw może być tworzony nawet przez lata.

Stworzenie własnej wizji jest niezwykle istotne, ponieważ to od niej będzie zależało to, jak będzie wyglądał nasz tatuaż rękaw – projekt zatem powinien odzwierciedlać naszą estetykę i upodobania. Przed wizytą u tatuażysty, warto zastanowić się nad stylem i kolorystyką tatuażu. Możemy zabrać ze sobą także inspiracje, którymi kierowaliśmy się przy tworzeniu wizji wymarzonego wzoru. Pozwoli to artyście na dobranie odpowiedniego wzoru lub stworzenie zupełnie nowej wizji, która będzie efektem naszej współpracy z artystą. Motyw tatuażu jest bardzo ważny, ponieważ to od niego będzie zależał ostateczny projekt. Za ciekawą inspirację mogą posłużyć na przykład bohaterowie książek, komiksów lub animacji. Jeśli jednak nie jesteś fanem tego typu wzorów, dobrym rozwiązaniem są motywy roślinne lub podróżnicze. Motyw roślinny jest popularnym wyborem jeśli chodzi o tatuaż rękaw damski – projekt tego typu może obejmować przykładowo łączące się ze sobą kwiaty i okazałe liście. Motywy podróżnicze lub zwierzęce często są wybierane jako tatuaż rękaw męski – projekty takie mogą symbolizować niezależność. Motywem mogą być także abstrakcyjne wzory, jednak jeśli nie przepadasz za tego typu stylistyką, możesz wykonać tatuaż rękaw realistyczny z dowolnym motywem.

Projekt rękawa – kiedy wiemy, że jest dobry?

Krystian-obcy-rękaw-sleve-tattoo-projekt-rybnik-żory-wodzisław-speak-in-color

Projekt rękawa w tematyce “Obcy” wykonany przez Krystiana

O tym, że projekt rękawa jest dobry, powinniśmy zdecydować wspólnie z artystą, który ma wykonać wymarzony wzór. Jak jednak stwierdzić, że wybrany przez nas projekt to strzał w dziesiątkę? Ze strony klienta jest to kwestia mocno intuicyjna – jeśli projekt rękawa będzie właściwy, od razu poczujesz, że trafia on w Twoją estetykę i chcesz go nosić przez resztę życia. Z perspektywy tatuatora, projekt powinien być dopasowany do rozmiaru ręki i obszaru, który miał być wytatuowany. Artyści zwracają także uwagę na blizny i pieprzyki, które mogą utrudniać wykonanie wzoru lub sprawiać, że będzie on prezentował się nieestetycznie. Tatuator podczas konsultacji dokładnie oceni, jak powinniśmy rozplanować wzór na skórze, by za każdym razem zachwycał swoją precyzją i estetyką wykonania.

rafał-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-racibórz-projekt-tatuaż-rękaw-sleeve-czaszka-wąż

Rękaw w realistyczno-malarskim klimacie od Rafała.

W naszym studio stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta, dlatego pomożemy Ci wybrać tatuatora, którego styl pracy będzie zgodny z Twoją wizją i estetyką. Poza stylem samego wzoru, w trakcie konsultacji artysta dopasowuje również jego wielkość do wielkości ręki i innych czynników, które mogą mieć wpływ na finalny efekt tatuażu. Ostateczna decyzja co do kształtu wzoru zależy jednak zawsze od Ciebie. W pełni decydujesz o tym, jaki wzór ostatecznie wykonamy.

Gotowe projekty od tatuażysty – dlaczego warto z nich skorzystać?

 

Mroczne kliimaty do wzięcia od Skawin’a.

Często możemy spotkać się z opinią, że nie powinno korzystać się z gotowych projektów tatuaży. Nic bardziej mylnego – każdy doświadczony tatuator posiada bazę swoich projektów, które może zrealizować. Tatuażysta bez portfolio jest niczym architekt bez doświadczenia, zatem prezentowanie gotowych projektów nie jest oznaką braku profesjonalizmu lub niedbałością. Wręcz przeciwnie – pokazuje to, że artysta ma duże zasoby kreatywności i doświadczenie. Wzory, które będziemy mieli okazję obejrzeć na początku, zazwyczaj są dziełami jednego artysty i pozwalają nam na zdobycie wiedzy na temat jego umiejętności oraz stylu. Czasami udostępniane są pracę różnych tatuażystów, wówczas możliwość wyboru jest o wiele szersza i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Na podstawie gotowych wzorów jesteśmy w stanie także określić czy wybrany przez nas początkowo motyw lub styl jest na pewno zgodny z naszymi upodobaniami i preferencjami co do ostatecznego kształtu tatuażu. Korzystanie z gotowych wzorów jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli dany tatuaż z portfolio odpowiada naszej wizji i przemawia do nas. Jest to także dobry wybór, gdy nie mamy sprecyzowanej wizji lub nie jesteśmy pewni, czy na pewno będzie się ona dobrze prezentowała na skórze. Nie inaczej jest jeśli chodzi o tatuaże rękaw – projekty takich wzorów również często znajdują się w portfolio doświadczonych artystów.

Gotowe projekty od tatuażystów Speak in Color

kwiaty-rękaw-sleeve-tattoo-tatuaż-magda-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie

Florystyczny rękaw od Magdy.

Gotowe projekty tatuaży są doskonałym wyborem dla osób, które nie mają konkretnej wizji na tatuaż lub wykonują go po raz pierwszy – wówczas artysta jest w stanie dobrać projekt specjalnie dopasowany do naszych warunków. W Speak In Color pracuje zespół tatuatorów, których estetyka i styl pracy znacznie się od siebie różni. Łączy ich jednak miłość do dziar, ogromne doświadczenie i pełen profesjonalizm. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem tatuażu rękawa – niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z gotowego projektu, czy też zależy Ci na w pełni indywidualnym podejściu do wzoru – odwiedź nasze studio. Na podstawie Twojej wizji i upodobań pomożemy Ci wybrać odpowiedniego tatuatora, który ustali z Tobą wszystkie niezbędne szczegóły i urzeczywistni Twoje marzenia o nowej dziarze. Jeśli jeszcze nie jesteś pewny swojej decyzji – nic nie szkodzi. Odwiedź naszą stronę internetową, na której znajdziesz gotowe projekty naszych tatuatorów. Wszystkie nasze tatuaże wykonywane są z najwyższą dbałością o jakość i bezpieczeństwo pracy. Nie czekaj i wyraź siebie za pomocą tuszu!