Tatuaże cieszą się rosnącą popularnością, nie tylko wśród młodych osób. Obecnie studia tatuażu i artyści specjalizują się w coraz większej liczbie stylów i motywów. Jeśli jednak zależy nam na absolutnej klasyce w zakresie wzoru, z pomocą przychodzi tatuaż realistyczny. Tatuaże utrzymane w tej konwencji cieszą się niezmienną popularnością od lat. Styl realistyczny w gruncie rzeczy polega na jak najwierniejszym odwzorowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Prawdziwi specjaliści potrafią wykonać tak realistyczny tatuaż, że trudno jest później odróżnić wykonany wzór od zdjęcia, na podstawie którego powstał. Czym dokładnie jest styl realistyczny? U kogo najlepiej sprawdzą się tatuaże realistyczne? W tym wpisie odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące stylu realistycznego w tatuażu. Zapraszamy!

krystian-speak-in-color-tatuaż-żory-rybnik-wodzisław-pszów-rydułtowy-racibórz--chłopiecc

Tatuaż realistyczny – czym jest?

Tatuaże realistyczne nie są nowym pomysłem – ich pierwsze realizacje pojawiały się już w XIX wieku. Oczywiście obecnie, ze względu na rozwój techniki, obecne tatuaże stoją na dużo wyższym poziomie. Główną cechą tego stylu tatuażu jest podobieństwo wzoru do realnego odpowiednika. Niezależnie od tego, czy chcemy wykonać tatuaż na podstawie zdjęcia bliskiej osoby, portretu ulubionego artysty czy też po prostu zależy nam na realistycznie wykonanym wzorze – tatuaż musi być wykonany z fotograficzną precyzją. Obecnie coraz bardziej popularne są realistyczne tatuaże 3D, które wyglądają jak rzeczywisty obiekt wręcz „wyskakujący” z danej części ciała. Tego typu tatuaż wymaga od wykonującego go artysty wyjątkowych zdolności i dużej precyzji, przez co niektórzy uważają, że realizm jest najtrudniejszym stylem tatuowania. Tatuaże w stylu realistycznym to świetna propozycja, która łączy w sobie prostotę z niebanalnością i niewątpliwie wychodzi poza swoje schematy. Tatuaże w tym stylu mogą wyrażać więcej, ponieważ niezwykle ważny jest w nich również wymiar symboliczny.

Tatuaż realistyczny – charakterystyka

Jest wiele aspektów, które odróżniają od zwykłych wzorów realistyczny tatuaż – charakterystyka tego stylu w głównej mierze opiera się na precyzyjnym odwzorowaniu rzeczywistości. Tatuaże w stylu realistycznym cieszą się bardzo dużą popularnością. Pozwalają one z zaskakującą, wręcz niewiarygodną precyzją, oddać każdy najdrobniejszy detal projektu. Szczegółowość na najwyższym poziomie sprawia, że takie tatuaże często wyglądają niczym fotografie, które zostały umieszczone na ciele. Większość tatuaży wykonywanych jest w technice 2D. W tym przypadku tatuaż ma tylko dwie płaszczyzny, jest płaskim obrazem, bez widocznej głębi. W przypadku tatuaży realistycznych czasem konieczne jest wykorzystanie dodatkowego wymiaru – w ten sposób możliwe jest oddanie naturalnych proporcji, zagłębień oraz kształtów tatuowanego obiektu. Tatuaż wygląda wówczas jakby wchodził w głąb ciała. Jest to oczywiście złudzenie optyczne, jednak umiejętnie wykonane sprawia jeszcze bardziej realistyczne wrażenie. Dzięki zastosowaniu techniki 3D w tatuażach realistycznych tworzy się poczucie głębi. Niezwykle istotne jest także zastosowanie gry światła i cienia oraz dokładne wykonanie wszystkich detali, takich jak naturalne zagłębienia, zmarszczki i cienie – w ten sposób możliwe jest stworzenie iluzji optycznej. Dzięki niej tatuaż sprawia wrażenie jedności z ciałem osoby, która go nosi lub przeciwnie – sprawia, że widzimy tatuaż unoszący się nad skórą.

Tatuaż realistyczny – dlaczego warto go wykonać?

Tatuaż realistyczny to doskonały sposób na wyrażenie swojego charakteru oraz podkreślenie własnego indywidualizmu. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu oraz dokładnemu odzwierciedleniu rzeczywistych fotografii lub obrazów, możemy uzyskać wyjątkowy efekt i uwiecznić ważne momenty oraz osoby – tatuaż realistyczny dobrze odzwierciedli wizerunek bliskiej nam osoby lub ważną dla nas fotografię, obraz. Za pomocą tego stylu możemy także odzwierciedlić naszą wyobraźnię lub projekt artysty – tatuaże realistyczne mogą prezentować nie tylko zdjęcia i wizerunki.

Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być jednak dobrze przemyślana. Jest to ozdoba na całe życie, dlatego zanim zdecydujemy się na wykonanie konkretnego wzoru, warto dokładnie zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Przykładowe projekty tatuażu realistycznego

Tatuaże wykonane w stylu realistycznym dają wiele możliwości wzorów. Popularne są postacie ludzkie i zwierzęce, a także wszystkie motywy, które wymagają uwzględnienia wielu szczegółów. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i zdolności artysty. Tatuaż realistyczny może być wykonany zarówno w odcieniach szarości i czerni, jak i z wykorzystaniem kolorowego tuszu. Poniżej prezentujemy przykładowe wzory, które doskonale prezentują się w stylu realistycznym.

 

  • Portret
clint-eastwood-krystian-projekt

Clint Eastwood w interpretacji Krystiana

clint-eastwood-tatuaż-projekt-krystian-wodzisław-żory-rybnik-racibórz-speak-in-color

Wykonanie portretu bliskiej osoby jest jednym z najpopularniejszych wyborów jeśli chodzi o styl realistyczny. Doświadczony artysta na podstawie zdjęcia stworzy dokładny projekt tatuażu, dzięki czemu możesz na swoim ciele uwiecznić swoją drugą połówkę, ważnego członka rodziny, swój autorytet lub nawet ukochanego pupila. tym przypadku doskonale prezentuje się w wersji klasycznej, z delikatnym cieniowaniem, co pozwoli uchwycić wszystkie nawet najmniejsze, a jakże ważne detale.

 

  • Zwierzęta
lew-tatuaż-projekt-damian-malinowski-wodzisław-śląski-768x1024

Projekt zwierzęcy wykonany przez Damiana

Niezmienną popularnością od wielu lat cieszą się także motywy zwierzęce. Tatuaż realistyczny pozwoli uchwycić naturę wybranego przez nas zwierzęcia. W zależności od tego, jakie są nasze preferencje i co ma oznaczać dla nas tatuaż, warto wybrać konkretne zwierzę, które będzie reprezentowało tę ideę.

 

  • Motywy roślinne
twarz-kwiaty-tatuaż-speak-in-color-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław-724x1024

Projekt z elementami roślinności w wykonaniu Rafała

Motyw roślinny w stylu realistycznym pozwala na stworzenie niepowtarzalnego obrazu. W tej stylistyce doskonale wypadną kwiaty takie jak róże, piwonie czy też polne kwiaty.

Tatuaż realistyczny – dla kogo?

Tatuaż realistyczny jest świetnym wyborem dla wszystkich tych, którym zależy na wiernym odwzorowaniu rzeczywistości i uchwyceniu prawdziwego kształtu. Szczególnie polecany jest dla osób, które chcą uwiecznić wizerunek bliskiej osoby na swoim ciele. Realistyczny tatuaż jest także polecany osobom, którym zależy na uchwyceniu dokładnego wzoru zwierząt, roślin oraz krajobrazów. Chociaż w tym stylu tatuażu nie ma miejsca na niecodzienne, nierealne kształty, nie oznacza to, że taki tatuaż nie może być ciekawy. Wręcz przeciwnie – doświadczony artysta wykona taki wzór w sposób wyjątkowy, z zachowaniem największej dbałości o detale.

Jeżeli rozważasz wykonanie tatuażu realistycznego, odwiedź nasze studio i zapoznaj się z pracami naszych artystów. Wszystkie wzory wykonujemy z należytą precyzją i dbamy o to, by Twoje zdanie zawsze było najważniejsze, na każdym etapie realizacji projektu. Pomożemy Ci wyrazić siebie za pomocą tuszu.