tatuaż-udo-kwiaty-ada-speak-in-color-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław-racibórz

Tatuaż na udzie wykonany przez Adę

Tatuaż na udzie jest dość popularnym wyborem wśród osób, które marzą o wykonaniu wzoru na ciele. Nogi posiadają duży potencjał w tym zakresie, ze względu na duży obszar do wykorzystania – dzięki temu możemy zdecydować się na znacznie większy projekt niż na pozostałych partiach. Jeżeli zastanawiasz się jaki tatuaż na udzie wykonać, poniższy wpis rozwieje Twoje wątpliwości. Postaramy się także znaleźć odpowiedź na pytanie ile może kosztować tatuaż na udzie i jak wygląda proces jego gojenia. Zapraszamy do lektury.

Tatuaż na udzie – charakterystyka

Tatuaż na udzie może stanowić piękną ozdobę ciała. Udo, zaraz po ramieniu jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na tatuaż. Jest tam dużo przestrzeni do pokrycia tuszem, co stwarza duże pole do pracy dla artysty wykonującego tatuaż. Sam wzór jednak nie musi być duży – niektóre tatuaże na udzie są niewielkie i przybierają formy napisu, podwiązki lub drobnego wzoru w stylu minimalistycznym. Dodatkowo, tatuaż na udzie z łatwością można ukryć. To dobre miejsce na pierwszy wzór, szczególnie jeżeli nie chcemy, żeby był on widoczny na co dzień. Ponadto, tatuaż na udzie damski może prezentować się niezwykle zmysłowo, dlatego zyskuje on rosnącą popularność wśród pań.

Tatuaż na udzie – inspiracje

Jeżeli chcesz wykonać tatuaż na udzie, inspiracje zaproponowane przez nas w tym wpisie na pewno pomogą Ci podjąć wybór. Tatuaż na udzie damski przede wszystkim powinien być dobrze dopasowany do naszego charakteru i upodobań. W przypadku tej lokalizacji jest jednak kilka cieszących się popularnością motywów. Jednym z powtarzających się wyborów na tatuaż na udzie damski jest motyw roślinny. Duże, okazałe kwiaty, takie jak piwonie, róże i kwiat lotosu cieszą się stałą popularnością ze względu na swój estetyczny wygląd. Często motywy kwietne pojawiają się w tatuażach na udzie, które przybierają formę podwiązek – jest to wówczas nieco mniejszy wzór, oplatający wokół udo. Tatuaż na udzie damski może posiadać również elementy geometryczne, szczególnie w połączeniu z innymi wzorami. Wśród pań popularnym wyborem są także ptaki lub inne zwierzęta a także łapacze snów i rysunki o charakterze astrologicznym. Tatuaż na udzie męski najczęściej przedstawia motywy zwierzęce – w szczególności dużą popularnością cieszy się wilk, lew oraz różnego rodzaju węże. Popularnym wyborem wśród panów są także motywy prezentujące czaszki – są one nieco mroczne, jednak prezentują się niezwykle efektownie. Ciekawym wyborem może być także tatuaż w stylu Biomechanika – są to wzory stanowiące połączenie anatomii ludzkiej z technologią. Niezależnie od płci, dobrym wyborem będzie tatuaż na udzie napis. Tatuaże napisy dają możliwość wyrażenia swojego życiowego motto lub uwiecznienia ważnej dla nas myśli. Warto wówczas dobrze rozważyć wybór czcionki oraz miejsce, w którym ma znaleźć się tatuaż. 

Jak długo goi się tatuaż na udzie?

Przed umówieniem wizyty w studio tatuażu i ustaleniem wymarzonego wzoru często zastanawiamy się jak długo goi się tatuaż na udzie. Z reguły, jeśli gojenie przebiega bez powikłań, trwa ono zazwyczaj kilka tygodni. Małe tatuaże goją się około 2-3 tygodnie, natomiast te większe nawet 4-5 tygodni. Przez ten czas niezwykle istotne jest zachowanie ostrożności i odpowiednia pielęgnacja tatuażu. Należy pamiętać, że świeży tatuaż to otwarta rana, z której sączy się osocze, by ułatwić proces regeneracji skóry. Okolica może być zaczerwieniona, lekko posiniaczona i wypukła. Te objawy są całkowicie normalne i będą się stopniowo zmniejszać każdego dnia. Powoli zacznie pojawiać się świąd. Tak jak każdy proces gojenia skóry swędzi, tak samo gojący się tatuaż powoduje tą nieco irytująca dolegliwość. Wówczas bardzo ważne jest, aby go nie drapać oraz nie zdrapywać malutkich strupków, gdyż w ten sposób można uszkodzić fragment wzoru. Przez miesiąc po zrobieniu tatuażu nie powinno się korzystać z basenów i saun. Należy także unikać opalania oraz uprawiania sportów kontaktowych. W lecie dodatkowo zalecane jest używanie kremów ochronnych z wysokim filtrem UV oraz osłanianie świeżego tatuażu ubraniem. Moczenie tatuażu utrudnia cały proces gojenia, dlatego przez 2-3 tygodnie należy unikać długich kąpieli. Przy odpowiedniej pielęgnacji, proces gojenia nie powinien być zbyt dokuczliwy.

Ile kosztuje tatuaż na udzie?

To, ile może kosztować tatuaż na udzie, będzie w głównej mierze zależało od wielkości i stopnia skomplikowania wzoru, użytych kolorów oraz stylu, w jakim wykonywaliśmy wzór. Warto pamiętać, że każdy artysta i salon posiada swój cennik, który również uzależniony jest od kilku czynników. Na koszt tatuażu będzie wpływało z pewnością doświadczenie artysty – ci, którzy cieszą się dużym zaufaniem i popularnością, ponieważ pracują z tuszem nie od dziś, z pewnością będą mieli nieco większe stawki. Wpływ na cenę tatuażu będzie miała także lokalizacja studio – w większych miastach, szczególnie jeśli salon zlokalizowany jest w okolicach centrum, koszt ten będzie wyższy. Koszt tatuażu na udzie – w zależności od jego wielkości, stylu oraz stopnia złożoności wzoru i użytych kolorów – może wynieść od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. na wykonaniu tatuażu nie warto jednak oszczędzać – jest to decyzja, która zostanie z nami na całe życie, dlatego niezwykle ważne jest  to, by tatuaż był wykonany estetycznie i z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa.

Ile może trwać sesja tatuażu przy tatuowaniu uda?

Proces wykonania tatuażu i czas jego trwania jest w dużej mierze zależy od umiejętności artysty oraz wielkości i stopnia złożoności wzoru. W przypadku mniejszych wzorów, możemy je wykonać w trakcie jednej, kilkugodzinnej sesji. Bardziej skomplikowane wzory lub te dużej wielkości mogą zająć trochę więcej czasu – często wówczas wykonuje się je częściowo, w kilkutygodniowych odstępach. Standardowy czas sesji w studio tatuażu waha się od jednej godziny do nawet kilkunastu godzin. Długość trwania sesji będzie zależna od zdolności i doświadczenia artysty, naszych wcześniejszych doświadczeń w studio tatuażu oraz progu bólu – są to niezwykle indywidualne czynniki, dlatego warto je omówić z artystą, u którego wykonujemy tatuaż, jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu.

Tatuaż na udzie – wyraź siebie!

projekt-udo-magda-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory

Projekt do wzięcia wykonany przez Magdę wraz z przykładowym umiejscowieniem

Tatuaż na udzie damski lub męski daje nam duże pole do wyrażenia siebie. Wzory wykonane w tym miejscu są zazwyczaj dość duże, chociaż dużą popularnością cieszą się obecnie niewielkie, minimalistyczne tatuaże. Wielu z nas decyduje się na tatuaż na udzie – inspiracje w Internecie zachęcają do podjęcia szybkiej decyzji. Wykonanie tatuażu jest jednak poważną sprawą, dlatego warto podejść do niej rozsądnie i dobrze ją przemyśleć. Jeżeli wiesz już jaki tatuaż na udzie chcesz wykonać lub masz wstępne pomysły, odwiedź nasze studio tatuażu. Zyskasz możliwość współpracy z doświadczonymi artystami, w różnorodnych stylach i technikach tatuażu. Na podstawie Twoich pomysłów, uwag i preferencji stworzymy dla Ciebie projekt Twojego wzoru. Od momentu umówienia się na pierwszą wizytę aż po zakończenie procesu gojenia tatuażu będziemy z Tobą w kontakcie. Przekonaj się na własnej skórze o naszej miłości do tuszu.