czaszka-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-damian

Przykład tatuażu w klimacie trash-polki, wykonał Damian

Tatuaże stają się z roku na rok coraz bardziej popularną metodą wyrazu siebie. Wykonują je zarówno osoby młode, jak i starsze. Duże zainteresowanie tatuażami sprawia jednak, że wiele wzorów oraz stylów powszednieje. Dlatego też, jeśli szukasz oryginalnego, ciekawego stylu, odpowiedzią jest tatuaż trash polka – nie można mu odmówić wyjątkowości a artyści, którzy go wykonują, zawsze starają się, by wzory wyróżniały się na te innych prac wykonanych z pomocą tuszu. Jeżeli chcesz poznać tatuaż w stylu Trash Polka, poznać jego znaczenie i dowiedzieć się ile kosztuje tatuaż trash polka, nasz wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Tatuaż w stylu Trash Polka – czym jest?

Trash polka – tatuaż w tym stylu posiada stosunkowo krótką tradycję. Sam styl powstał pod koniec XX wieku w niemieckim klubie Buena Vista Tattoo. Jego twórcami są dwaj artyści – Simone Plaff i Volko Merschky. Tatuaż trash polka zdecydowanie wyróżnia się na tle innych wzorów – jest to efektowny i nieoczekiwany styl. Jego twórcy rozwijali się w wielu dziedzinach szeroko pojętej sztuki, co może znaleźć odzwierciedlenie w tym nietuzinkowym stylu. Tatuaż w stylu Trash Polka łączy w sobie realistyczne obrazy oraz rozmazane smugi i napisy, co w efekcie tworzy bogate i wieloznaczne kolaże. Styl Trash Polka jest artystyczną próba stworzenia kompozycji, która łączy ze sobą przeciwieństwa. Często zatem znajdziemy w tego typu tatuażach metaforyczne połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, realizmu i abstrakcji lub człowieczeństwa i technologii.

Charakterystyka stylu Trash Polka

Tatuaż trash polka wyróżnia się na tle innych wzorów wykonanych za pomocą tuszu. Są to duże i bardzo odważne kompozycje, które z pewnością spodobają się osobom lubiącym wyrazisty przekaz. Każdy tatuaż w stylu Trash Polka wykonywany jest za pomocą ściśle określonych kolorów. Wykorzystuje się w nim mocną czerń, kontrastową czerwień oraz neutralne odcienie szarości. Wzory utrzymane są zazwyczaj w realistycznej konwencji z połączeniem elementów abstrakcyjnych. W tatuażu tego typu możemy znaleźć wyróżniające się motywy roślinne, zwierzęce a także postaci ludzkie, krajobrazy czy też wybrane przedmioty. Wskazane elementy stanowią jednak surowe tło – artysta wykonujący tatuaż w stylu Trash Polka zmienia je w swoją, indywidualną wizję. W tatuażu trash polka dużą rolę odgrywa także umiejętne cieniowanie, które pozwala na stworzenie efektu rozmazanych smug, typowych dla tego stylu. Całość wzoru najczęściej uzupełniana jest o cytaty, które dopełniają przesłanie grafiki. Napisy zwykle wykonywane są mało popularnymi czcionkami, co podkreśla nietuzinkowość kompozycji. Dzięki połączeniu wszystkich tych elementów, tatuaż trash polka dla mężczyzn lub kobiet nabiera wielopłaszczyznowego charakteru.

Tatuaż w stylu Trash Polka – znaczenie

Zanim zdecydujesz się na tatuaż w stylu Trash Polka, znaczenie tego stylu może Cię zainteresować. Tatuaż trash polka w założeniu miał stanowić pewnego rodzaju kreatywny taniec wzajemnie przenikających się ze sobą i kontrastujących przeciwieństw, harmonijnie i rytmicznie osadzonych w konstrukcji ludzkiego ciała. Tak jak również wspominaliśmy, twórcom tego stylu zależało na połączeniu ze sobą pozornie niepasujących do siebie elementów, w celu przełamania dobrze znanych konwencji i wprowadzeniu do tatuażu nowej symboliki. Tatuaż trash polka będzie stanowił swoisty kolaż symbolizujący przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wyjątkowy duet realizmu ze „śmieciami” (trash) to odzwierciedlenie nowoczesnego człowieka, żyjącego w zdominowanym przez technologię świecie, podlegającym ciągłym przemianom. Tatuaż w stylu Trash Polka może stanowić także doskonałe pole do poszukiwań wielu ukrytych znaczeń, w których antagonistyczne elementy ciągle wchodzą w interakcję – przyciągają się, by już po chwili znów zacząć się od siebie oddalać.

Tatuaż trash polka – jak wykonać?

Tatuaż trash polka – jak wykonać tego typu wzór? To pytanie jest często zadawane przez osoby zainteresowane tym stylem tatuażu. Wykonanie tatuażu w stylu Trash Polka nie należy do najprostszych. Proces jego projektowania oraz przeniesienia na skórę z wykorzystaniem tuszu wymaga odpowiedniego doświadczenia, dlatego warto dokładnie zapoznać się z portfolio artysty, który wykonuje wzoru w tym stylu. Wykonanie tatuażu trash polka – ze względu na stopień jego złożoności i duży rozmiar – zazwyczaj obejmuje od kilku do kilkunastu sesji w studio. Rozłożenie wykonania tatuażu na kilka spotkań w odstępie minimum 3 tygodni pozwala na wygojenie się skóry oraz wykonanie wzoru zgodnie z założonym projektem.

Ile kosztuje tatuaż trash polka?

Ceny tatuażu – jak już wspominaliśmy w innych wpisach – są zależne od kilku czynników, takich jak zdolności i doświadczenie tatuatora, lokalizacja samego studio oraz wielkości, kolorów i stylu wymarzonego wzoru. Koszt wykonania tatuażu będzie zależny także od renomy salonu, na którego usługi się zdecydujemy. Tatuaż w stylu Trash Polka nie należy do prostych wzorów – warto go zatem wykonać u doświadczonego artysty. Poza dużym stopniem skomplikowania, tatuaże w tej stylistyce są dość dużych rozmiarów a podczas ich tworzenia wykorzystuje się kolorowy tusz. W związku z tym, cena takiego tatuażu może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Wykonanie na swoim ciele tatuażu jest jednak poważną decyzją na całe życie – warto zatem skorzystać z usług profesjonalisty, ponieważ zyskujemy wówczas pewność, że wzór zostanie wykonany estetycznie i z zachowaniem norm bezpieczeństwa.

Tatuaż trash polka – ile trwa sesja?

Tatuaże w stylu trash wykonywane są na dużej powierzchni ciała, bowiem są to złożone obrazy, gdzie dużo jest elementów rozmycia i cieniowania, a także fotorealizmu. Dlatego oryginalny tatuaż trash polka wykonany jest najczęściej na całych rękach, dłoniach, torsie, boku ciała, nogach albo plecach. W związku z tym sesja tatuażu może trwać dłużej niż w przypadku niewielkiego, minimalistycznego wzoru. Tatuaż trash polka – ile trwa sesja wykonania wzoru w tym stylu? Z pewnością wykonanie dużego wzoru zajmie zdecydowanie więcej, niż jedno spotkanie – tak jak w przypadku tatuażu typu rękaw lub innych rozbudowanych wzorów, proces tworzenia dzieła w stylu Trash Polka będzie obejmował kilka spotkań w studio tatuażu. Rozłożenie całego procesu na kilka sesji pozwala na wygojenie się skóry. Czas trwania sesji tatuażu może wynosić od jednej do nawet kilkunastu godzin. Będzie on zależny od kilku czynników, takich jak zdolności tatuatora, nasze doświadczenie z wykonywaniem tatuażu oraz progu bólu. Przed przystąpieniem do wykonywania tatuażu warto ustalić z tatuatorem orientacyjny czas trwania sesji. W celu zminimalizowania dyskomfortu w trakcie trwania sesji, warto się do niej dobrze przygotować. Przed zabiegiem wykonania tatuażu unikaj alkoholu oraz dobrze się nawodnij. Warto jest także się wyspać – wyspane ciało jest bardziej odporne na ból. W trakcie długich sesji tatuowania możesz skupić się na słuchaniu muzyki, audiobooka, oglądaniu filmów i seriali lub rozmowie z artystą – wszystkie te czynności pozwolą zamienić nawet długie godziny sesji w przyjemne doświadczenie. Oczywiście w trakcie sesji można wykonywać krótkie przerwy – będą one pomocne zarówno dla Ciebie, jak i artysty.

Tatuaż trash polka damski i męski – inspiracje

Tatuaż trash polska dla kobiet lub dla mężczyzn może stanowić wyjątkowy sposób wyrażenia siebie, który sprawdzi się idealnie u osób ceniących sobie niecodzienne rozwiązania i nieszablonowe podejście do otaczającej nas rzeczywistości.  W Internecie można znaleźć wiele przykładów tatuaży w tym stylu. Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem takiego wzoru i szukasz inspiracji, odwiedź nasze studio. W naszym salonie tatuażu pracują doświadczeni artyści, których projekty zachwycą Cię swoją jakością wykonania i przekazem artystycznym. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego jeżeli chcesz wykonać tatuaż trash polka, wspólnie ustalimy projekt tatuażu i skonsultujemy go z Tobą – od pierwszych inspiracji, aż po jego detale.