tatuaż-wodzisław-śląski-śląsk-śląskie

Kazik KOSA przy przymiarce projektu

Obecnie tatuaże stanowią modną ozdobę ciała a na ich wykonanie decyduje się coraz więcej osób w różnym wieku. Nic dziwnego, że wraz z popytem rośnie również liczba osób, które zastanawiają się jak zostać tatuażystą. Praca w salonie tatuażu może okazać się świetną okazją do rozwoju swoich zdolności artystycznych i tworzenia każdego dnia nowych dzieł sztuki. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda praca tatuażysty od podszewki i zastanawiasz się czy praca dla tatuażysty jest trudna do zdobycia, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!

Jak zostać tatuażystą?

Często osoby zainteresowane rysunkiem i posiadające zdolności artystyczne i manualne zastanawiają się jak zostać tatuażystą. Praca tatuażysty jest jednym z najstarszych zawodów wykonywanych na świecie. Nie jest to jednak typowo regulowana praca – tatuażysta to zawód artystyczny, zatem trudno w tym przypadku mówić o jednolitym sposobie na rozpoczęcie i rozwój kariery. Obecnie na Polskim rynku jest jedna szkoła policealna, która dysponuje kierunkiem specjalnie pod ten zawód. Wciąż jednak główną i najczęściej wybieraną opcją umożliwiającą odbycie edukacji kierunkowej są kursy/seminaria dla tatuażystów. Ukończenie go pozwala na zdobycie certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności, ale też pozwala na wyćwiczenie zdolności pod okiem doświadczonych kolegów i koleżanek z branży. Warto jednak podkreślić, że większość polskich tatuażystów zaczynała od samodzielnej nauki zawodu.

Jak wygląda praca tatuażysty?

Podczas wyboru ścieżki zawodowej często zastanawiamy się jak wygląda dana praca – tatuator ma tutaj nieco utrudnione zadanie, ponieważ specyfika i konkretna lista obowiązków będzie w dużej mierze zależała od polityki danego salonu. Jednak do najważniejszych obowiązków tatuażysty należy przede wszystkim stworzenie indywidualnego wzoru w oparciu o potrzeby i wizję klienta, przygotowanie skóry oraz niezbędnego sprzętu do zabiegu a także samo naniesienie wzoru na skórę. Podczas pracy z klientem warto zachować otwartą głowę – współpraca z drugim człowiekiem i przekucie jego pomysłu w niepowtarzalny wzór, który będzie doskonale prezentował się na skórze, może być momentami trudna.

Zarobki tatuażysty – od czego zależą?

Zarobki tatuażysty mogą się znacząco różnić – wpływ na to będzie miało kilka czynników. Przede wszystkim, zarobki mogą być różne w zależności od regionu Polski i wielkości miasta, w którym planujemy rozpocząć pracę. Istotna jest także lokalizacja i renoma studia tatuażu, z którym współpracujemy. Dodatkowo, zarobki tatuażysty mogą zależeć także od jego doświadczenia oraz rozpoznawalności – jeżeli nasze usługi cieszą się już dużą popularnością i zaufaniem wśród klientów, cena naszych usług może być wyższa w porównaniu do osób dopiero zaczynających przygodę z tuszem. Większość tatuażystów pracuje dla salonów tatuażu – w takim wypadku popularną formą zatrudnienia jest kontrakt B2B lub umowa o pracę. Początkujący artyści mogą spodziewać się zazwyczaj zarobków w wysokości około 3 tys. złotych brutto, zaś ci bardziej doświadczeni zarabiają od 5 do nawet 9 tys. złotych brutto na miesiąc. Zdarza się też, że niektórzy tatuażyści w ramach freelancingu wykonują zlecenia dla kilku salonów jednocześnie. Dotyczy to przede wszystkim osób z rozbudowanym portfolio, specjalizujących się w konkretnych stylach tatuażu.

Co powinieneś wiedzieć o pracy tatuażysty?

Tak jak wspomnieliśmy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak zostać tatuażystą. Najlepszym wyborem jest ukończenie kursu pod okiem specjalistów oraz nieustanne szkolenie się i ćwiczenie zarówno rysunku, jak i nanoszenia go na sztuczną skórę za pomocą tuszu i igły. Mimo to istnieje kilka wymagań, które powinna spełniać osoba myśląca o pracy z tuszem. Przede wszystkim trudno jest sobie wyobrazić pracę jako tatuator bez posiadania zdolności manualnych i artystycznych – są to dwie kluczowe cechy, bez których bardzo trudno będzie stworzyć dobry tatuaż. W pracy tatuatora nie ma miejsca na pomyłki – w końcu pracujemy na faktycznej skórze innych osób. Poza zdolnościami manualnymi, potrzebne są też cierpliwość, staranność oraz zdolność do pracy pod presją. Przyda się również opanowanie i umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu z różnymi osobami – w końcu praca tatuażysty wymaga zrozumienia oczekiwań klienta i zmiany ich w piękny, niepowtarzalny wzór.

Jak rozpocząć pracę w salonie tatuażu? – gdzie szukać pracy

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tuszem lub posiadasz bagaż pełen doświadczeń i liczysz na rozwój swoich kompetencji w przyjaznej atmosferze, warto poszukać  salonu, który będzie w stanie zapewnić Ci komfortowe warunki pracy. Na rynku pracy często pojawiają się oferty dotyczące poszukiwania artystów do studia tatuażu. Jest to wspaniała, ale jednak dość wymagająca praca – tatuator, tak jak wspominaliśmy, powinien odznaczać się zdolnościami artystycznymi i manualnymi, otwartością na ludzi i różnorodne doświadczenia oraz łatwością w nawiązywaniu kontaktu. W Speak In Color wierzymy, że tatuaże na najwyższym poziomie wiążą się z zapewnieniem artystom komfortowych warunków pracy w przyjemnej atmosferze. Nasze studio otwarte jest od 2013 roku, dzięki czemu cieszymy się dużym zaufaniem wśród klientów na Śląsku. Jeżeli wpisujesz w wyszukiwarkę hasło: „praca tatuażysta Śląsk” i stawiasz na rozwój swoich umiejętności – odezwij się do nas, być może czekamy właśnie na Ciebie! Nasze studio jest zlokalizowane w Wodzisławiu Śląskim, dzięki czemu unikniesz zgiełku dużego miasta. Posiadamy aż 13 stanowisk do pracy a kilka kolejnych niedługo doczeka się swojego otwarcia. Pewnie wydaje Ci się, że jest to dość dużo – większa ilość tatuatorów i stanowisk do pracy daje nam możliwość dopasowania klienta do danego tatuażysty i jego stylistyki. Całe nasze studio jest utrzymane w standardach czystości – codziennie sprzątamy i dezynfekujemy wszystkie stanowiska i sprzęt, więc nie musisz się o to martwić! Działamy w pełni legalnie, więc oferujemy stabilne zatrudnienie. Napisz na adres speakincolor1@gmail.com i opowiedz nam o sobie.  Wyślij CV, linki do SM, oraz parę tatuaży i projektów. Zaprosimy Cię na rozmowę i poznamy się lepiej. Zobaczysz nasze studio, sprzęt na którym pracujemy i poznasz nas osobiście. Zostań tatuażystą Speak In Color i dziel się z innymi miłością do tuszu!

Tatuaż Racibórz, Wodzisław Śląski i okolice – zapisz się już dziś!