tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie

Tatuaż może być niesamowitym sposobem na wyrażenie siebie a także ozdobą, która zostanie z nami przez bardzo długi czas. Decyzja o  wykonaniu tatuażu nie powinna jednak należeć do spontanicznych. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o znalezienie odpowiedniego studio tatuażu, nie tylko ze względu na estetykę wykonania tatuażu, lecz także bezpieczeństwo. Drugą istotną sprawą jest wybór wzoru, który chcemy wykonać. Powinna być to decyzja dobrze przemyślana i skonsultowana z artystą wykonującym tatuaż. Pod wpływem mody często ulegamy i robimy tatuaż, który za rok przestanie nam się podobać. Przez pewien czas dużą popularnością cieszyły się tatuaże w obcym języku. Tatuaże napisy w języku chińskim były absolutnym hitem we wszystkich studiach tatuażu. Do tej pory w Internecie możemy zaobserwować dużo zdjęć, które prezentują nieudane tatuaże napisy. Jak przestrzec się przed wykonaniem niefortunnego tatuażu? Dlaczego warto uważać na tatuaże w obcym języku? Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, nasz wpis jest właśnie dla Ciebie.

Tatuaże w języku obcym – wady i zalety

Z pewnością jest dużo wad i porównywalnie dużo zalet tatuaży w języku obcym. Przede wszystkim, gdy zdecydujemy się na taki tatuaż bez znajomości danego języka, warto upewnić się że wiemy dokładnie, co oznacza zdanie lub zwrot, który chcemy wytatuować. Tatuaże w języku obcym niosą ze sobą również większe ryzyko literówki lub niepoprawnej pisowni. Przed wykonaniem zabiegu należy dokładnie sprawdzić, że nie popełniliśmy żadnego błędu. Niewątpliwą zaletą, jeżeli już sprawdzimy dokładnie pisownię i znaczenie słów, które chcemy wytatuować, będzie ich wygląd. Dobór odpowiedniej wielkości i rodzaju czcionki oraz wybór profesjonalisty sprawi, że nasz napis będzie prezentował się nienagannie. Język obcy, taki jak łacina czy francuski, mogą ponadto dodać tatuażom eleganckiego, wyjątkowego charakteru.

Tatuaże w języku obcym – czego nie robić?

Wiemy już, że tatuaże w obcym języku mogą być zarówno idealnym pomysłem na wzór, jak i decyzją, której będziemy żałować przez długi czas. Na co zwrócić uwagę, żeby nie popełnić błędu? Przede wszystkim, przy wykonywaniu tatuażu nie jest wskazany pośpiech. Jest to decyzja, która zostanie z nami do końca życia a usuwanie niechcianego wzoru jest dość bolesnym procesem. Warto zatem upewnić się, że wzór, którym jesteśmy zainteresowani nie znudzi nam się i nie będzie powodował zażenowania nawet po kilku latach. Drugą istotną kwestią jest wybór odpowiedniego artysty. Przed wizytą w salonie powinniśmy upewnić się, że osoba, której powierzamy naszą skórę, zna się na swojej profesji i stworzy na naszej skórze prawdziwe arcydzieło. Wybór salonu jest także niezwykle istotny z perspektywy bezpieczeństwa – w przypadku braku sterylnych warunków w trakcie zabiegu nietrudno jest o zakażenia. Salon, do którego się wybieramy powinien korzystać z dokładnie wysterylizowanego sprzętu lub sprzętu jednorazowego – dzięki temu unikniemy problemów ze zdrowiem po wykonaniu tatuażu. Sam artysta powinien także być w stanie stworzyć indywidualny projekt na podstawie inspiracji i wizji klienta. W Speak In Color stawiamy na bezpieczeństwo oraz higienę pracy. Nasi artyści nie powielają także wcześniej wykonanych wzorów – każdy projekt jest tworzony indywidualnie, w oparciu o preferencje klienta.

Napisy w języku chińskim – hit, który przerodził się w problem

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów tatuaży są chińskie znaki. Osoby, które decydują się na wykonanie takiego wzoru, często wierzą, że taki tatuaż zapewni im szczęście i powodzenie. Drugim powodem jest przekonanie, że napis w języku chińskim prezentuje się zdecydowanie bardziej artystycznie i tajemniczo, w porównaniu do napisów wykonanych w ojczystym języku. Tatuaże-napisy w języku chińskim niosą ze sobą jednak pewne zagrożenie – nietrudno w ich przypadku o pomyłkę translatorską. Często zmiana długości jednej kreski może zadecydować o zmianie znaczenia wyrazu. Podczas wykonywania takich tatuaży należy być zatem bardzo ostrożnym, szczególnie jeśli nie znamy języka chińskiego. Warto upewnić się, że wiemy co oznaczają nasze tatuaże – alfabet chiński jest trudny do opanowania, więc najlepiej będzie zasięgnąć opinii specjalisty.

Znaki i symbole – znaczenie, które może przysporzyć problemów

Duża część klientów decyduje się na wykonanie tatuażu-symbolu. Takie tatuaże potrafią pięknie prezentować się na ramieniu czy też klatce piersiowej, jednak przed ich wykonaniem warto sprawdzić symbolikę znaku, który chcemy wykonać. Nierzadko przez pomyłkę możemy wytatuować symbol, który dla niektórych kultur lub narodowości będzie symbolem obraźliwym. Dlatego też zanim wybierzemy wymarzony symbol, warto upewnić się, że jego znaczenie nie jest obraźliwe.

Tatuaże napisy – słowa, które zostaną z nami na zawsze

Wytatuowanie napisu od wielu lat cieszy się dużą popularnością. jednakże nie zawsze po kilku latach jesteśmy dumni ze swojego projektu i pozostajemy z dużym, widocznym napisem, o którym chcemy zapomnieć. Jak wystrzegać się takich błędów? Przede wszystkim warto dobrze przemyśleć, co chcemy zawrzeć w projekcie tatuażu i czy nie jest to tylko chwilowa moda, która przeminie wraz z końcem lata. Warto także zastanowić się, czy napis, który wykonujemy, będzie ponadczasowy i jego znaczenie nie zmieni się dla nas diametralnie – mowa tutaj oczywiście o tatuowaniu imion swojej drugiej połówki. W przypadku rozstania, tatuaż-imię dawnej ukochanej lub ukochanego może stanowić duży problem, dlatego przed wykonaniem takiego napisu warto dokładnie przemyśleć, czy jesteśmy na ten krok gotowi. Często również motto, które wydaje nam się w danym momencie niezwykle istotne, po jakimś czasie traci wartość lub zaczyna brzmieć infantylnie. Przed wyborem ulubionego cytatu lub przysłowia, warto dokładnie przemyśleć, czy na pewno będzie ono aktualne za jakiś czas.

Tatuaże w języku obcym – warto wykonać je z głową

Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca, w którym wykonasz tatuaże w języku obcym, odwiedź Speak In Color. Stawiamy na pełen profesjonalizm oraz najwyższą estetykę naszych małych dzieł sztuki. Pomożemy Ci wybrać wzór, który będzie prezentował się pięknie przez wiele lat. Przekonaj się na własnej skórze o naszej miłości do tuszu!