tatuaż-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław-pszów-radlin-rydułtowy

Sztuka tatuażu istnieje już od kilku tysięcy lat i cały czas prężnie się rozwija. Każdego roku popularność zyskują nowe style tatuażu a starsze z nich powracają do łask po odkryciu na nowo. Niewątpliwie duży wpływ na najpopularniejsze style tatuażu ma kultura masowe i media społecznościowe. Popularne style tatuażu, zupełnie tak jak trendy w modzie, ulegają zmianom – wraz z nowym rokiem pewne style stają się bardziej lub mniej popularne w studiach tatuażu. W Internecie jesteśmy w stanie znaleźć także wiele inspiracji do wykonania tatuażu. W zależności od naszych preferencji i gustu, warto dokładnie poznać różne style tatuażu i wybrać ten, który będzie najbliższy naszym upodobaniom. W tym wpisie dowiesz się jakie są najpopularniejsze style tatuażu i jakich efektów można spodziewać się przy wyborze każdego z nich. Jeżeli nie wiesz jeszcze, który styl jest dla Ciebie, zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Style tatuażu – ranking

W ostatnich latach w sztuce tatuażu dostrzegalny jest trend minimalizmu. Niejako zdominował on nie tylko tę dziedzinę – minimalistyczne akcenty dostrzegamy również w modzie, wzornictwie i sztuce. Tatuaże minimalistyczne coraz częściej pojawiają się także w mediach społecznościowych, w czym można dopatrywać się ich rosnącej popularności. Na swoim stałym miejscu będą także znajdować się tatuaże realistyczne. Za ich wierne oddanie rzeczywistości i dokładnie wykonane wzory pokochało je wielu miłośników tuszu. Za ciekawą nowość, która przebija się od roku w sztuce tatuażu, jest powrót do koloru. Tatuaże w stylu oldchool oraz cartoons, zachwycające swoją wyraźną linią oraz wielobarwnością, zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Stanowią one ciekawą alternatywę dla minimalizmu.

Style tatuażu – charakterystyka

Podczas decyzji o wykonaniu ciekawego wzoru na swoim ciele, dowiadujemy się jak różne są style tatuażu.. Najpopularniejsze z nich, czyli wzory minimalistyczne będą charakteryzowały się prostotą kompozycyjną. Najczęściej będą one niewielkich rozmiarów i będą w nich dominowały geometryczne lub roślinne motywy. Ciekawym rodzajem minimalistycznego tatuażu będzie tatuaż linework – jest to technika oparta o równe linie, które mogą układać się w różnorodne, minimalistyczne kształty. 

Do klasyków tatuażu możemy z całą pewnością zaliczyć tatuaże realistyczne – od wielu lat są one niekwestionowanym królem wśród różnych technik i stylów tatuażu. Wzory tego typu z fotograficzną dokładnością będą oddawały rzeczywistości, za co pokochało go wielu ludzi. Jeżeli natomiast chcemy zyskać trójwymiarowy efekt, powinniśmy zdecydować się na tatuaż dotwork. Wyróżnia go specjalny sposób wykonania – dzięki łączeniu kropek w linię lub szereg linii, jesteśmy w stanie uzyskać niepowtarzalny efekt.

Jeżeli zależy nam natomiast na bardzo spektakularnym wzorze, możemy pokusić się o popularne style tatuażu takie jak akwarela lub oldchool. Są to style, które wykorzystują nasycone kolory. W przypadku akwareli, ostateczny efekt będzie przypominał delikatny, lecz wyraźny obraz. Tatuaże oldchool będą wyróżniały się dużym, wyraźnym wzorem, wykonanym przy pomocy mocno nasyconych kolorów z grubymi konturami.

Jeżeli natomiast interesuje nas kultura wchodu, możemy wykonać tatuaż w stylu orientalnym. Jest on jednym z pierwszych w dziedzinie tatuaży artystycznych. Polega na rysowaniu fantazyjnych wzorów, takich jak pąki kwiatowe, pióra, zwierzęta i innych motywów w orientalnym wydaniu. Wyróżnia go bogaty rysunek.

Popularne style tatuażu – wyraź siebie w oryginalny sposób

Wykonanie tatuażu powinno być dobrze przemyślaną i zaplanowaną decyzją. Jeżeli chcesz wykonać tatuaż, ale nie wiesz jeszcze jaką masz na niego wizję, wybór odpowiedniego artysty z pewnością okaże się pomocny. Każdy profesjonalista tworzy własne projekty podczas konsultacji z klientem. Zanim jednak wybierzemy konkretnego artystę, warto zapoznać się z metodą i stylem w jakich pracuje – z pewnością będzie miało to wpływ na ostateczny kształt projektu. W Speak In Color łączymy artystów pracujących w różnych stylach, dzięki czemu oferujemy wykonanie różnorodnych projektów. Przekonaj się o naszej miłości do tuszu na własnej skórze!