Po podjęciu decyzji o wykonaniu tatuażu poszukujemy idealnego wzoru dla siebie. Tatuaż powinien być przede wszystkim zgodny z naszą estetyką i stylem. Z pomocą w znalezieniu inspiracji przychodzą obecnie trendy, które mogą ułatwić nam podjęcie decyzji o wyborze stylu wykonania tatuażu lub samego wzoru. Oczywiście, tatuaż zostanie z nami przez większość życia, dlatego aktualne trendy nie powinny być jedynym kryterium wyboru – mogą one jednak pomóc w odnalezieniu swojego idealnego projektu. Z każdym nowym sezonem i rokiem pojawiają się również nowe trendy w tatuowaniu. Jakie tatuaże wybrać w 2022 roku? Poniżej prezentujemy najpopularniejsze w ostatnim czasie tatuaże – ranking 2022 przygotowany przez ekspertów Speak In Color pomoże Ci wybrać stylowy i modny tatuaż, który będzie wpisywał się w obowiązujące trendy.

Najpopularniejsze tatuaże – jakie style tatuowania są obecnie w modzie?

Przede wszystkim swój wielki powrót przeżywają aktualnie tatuaże czarne. Są one doskonałym wyborem, dla osób, które wykonują tatuaż pierwszy raz, jest bardziej czytelny i nie jest podatny aż tak na blaknięcie spowodowane kontaktem z promieniami UV. Sam motyw to jednak nie wszystko – niezwykle istotny jest także styl wykonania tatuażu. Szczególną popularnością cieszą się także tatuaże minimalistyczne w różnego rodzaju wzorach. Przygotowaliśmy poniżej listę, która zawiera popularne w ostatnim czasie tatuaże.

Najpopularniejsze tatuaże – ranking 2022

 

  • Motywy kwiatowe

magda-kwiaty-speak-in-color-tatuaż-tattoo-studio-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin-rydułtowy-pszów

Niezmienną popularnością, szczególnie wśród pań, cieszą się tatuaże z motywami kwiatowymi. Jest to ponadczasowy motyw, który można wykorzystać w wykonaniu zarówno niewielkiego tatuażu jak i większego obrazu czy nawet rękawa. Pierwszym skojarzeniem w przypadku motywów kwiatowych jest oczywiście róża, jednak klienci odwiedzający studio tatuażu chętnie decydują się także na wykonanie wzoru zawierającego inne kwiaty, takie jak piwonie, maki czy też słoneczniki. Mimo ogromnej popularności tego wzoru, tatuaż z motywem kwiatowym może być ciągle wykonany w niebanalny, wyjątkowy sposób. Wszystko zależy od naszej wizji oraz stylu, w jakim pracuje wybrany przez nas artysta.

 

  • Czaszki 

czaszka-skull-tatuaż-magda-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław

Tatuaż wykonany przez Magdę

 

Czaszki to niezwykle popularne tatuaże – rok 2022 nie przynosi zatem znacznej odmiany, ponieważ motyw ten, podobnie jak kwiaty, cieszy się stałą popularnością i stanowi częsty wybór, szczególnie w przypadku panów. Wizerunek czaszki pojawia się w wielu kulturach, więc przed wyborem tego wzoru warto poszukać odpowiedzi na pytanie co dokładnie oznacza.

 

  • Motywy podróżnicze

podróże-tatuaż-rafał-rybnik-żory-wodzisław-speak-in-color

Praca Rafała

 

Większość z nas uwielbia podróżować i odkrywać nowe, nieznane dotąd miejsca. Podróż może kojarzyć się także z poczuciem wolności, dzięki czemu motywy podróżnicze cieszą się dużą popularnością podczas wykonywania tatuażu. Szczególnie popularne tatuaże w tym stylu przedstawiają wszelkiego rodzaju kompasy, mapy oraz różnego rodzaju środki transportu. Absolutnym klasykiem jest także róża wiatrów, która może pięknie prezentować się nawet jako osobny, mniejszy wzór.

 

  • Motywy zwierzęce

goryl-tatuaż-rafał-speak-in-color-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław

Praca Rafała

 

Popularne tatuaże z motywem zwierzęcym mają bardzo złożoną symbolikę. Ich tradycja sięga czasów starożytnych. W zależności od wyboru zwierzęcia, która chcemy wytatuować, tatuaż może symbolizować inne cechy charakteru oraz stany. Najczęściej wybieranymi tatuażami w przypadku motywów zwierzęcych są wilki a także ptaki, lwy i tygrysy. Dużą popularnością cieszą się także tatuaże psów oraz kotów, szczególnie wśród posiadaczy lub miłośników tych zwierząt domowych. 

 

  • Mandale i kwiaty lotosu

Lotos-Lina-tatuaż-rybni-żory-jastrzębie-pszów-rydułtowy-speak-in-color

Praca Michaliny

 

Kwiat lotosu to jeden z najbardziej przyciągających uwagę wzorów na tatuaż. Motyw ten posiada bogatą symbolikę, ale posiada także duże pole do personalizacji, dzięki czemu jest dość uniwersalny. Wzory prezentujące mandale to także popularne tatuaże – rok 2022 pozostaje pod znakiem inspiracji z kultury Wschodu. Tatuaż mandala swoje korzenie ma w hinduizmie i buddyzmie, w których stanowi symbol wszechświata. Zarówno kwiat lotosu jak i mandala będą dobrą inspiracją do wykonania tatuażu dla osób, którym bliskie są tematy związane z rozwojem duchowym lub po prostu interesują się kulturą Wschodu.

 

  • Tatuaże w stylu japońskim

tatuaż wodzisław śląski kosa

Tatuaż wykonany przez Kosę

 

Jakie tatuaże wybrać w 2022 roku? Odpowiedzią na to pytanie mogą być tatuaże w stylu japońskim – bazują one na estetyce tatuaży wykonywanych tradycyjnie w Japonii. Tatuaże japońskie będą cechowały się wyrazistą linią oraz mocnymi akcentami kolorystycznymi, z przewagą barw takich jak czerń, czerwień, żółć, zieleń oraz odcienie niebieskiego. Tatuaż w stylu japońskim będzie stanowił doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią wzory pełne symboliki i uwielbiają sztukę inspirowaną kulturą Dalekiego Wschodu.

 

  • Tatuaże graficzno-dotworkowe

ada-tatuaż-dotwork-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie

Tatuaż wykonany przez Adę

 

W naszym rankingu, który prezentuje najpopularniejsze tatuaże w roku 2022, nie mogło także zabraknąć tatuaży wykonanych techniką graficzno-dotworkową. Tatuaże w tym stylu wykonuje się czarnym i białym tuszem, z możliwością tworzenia szerokiej gamy szarości. Swoją stylistyką często tatuaże te przypominają rysunki wykonywane ołówkiem na kartce papieru. Sam motyw jest tutaj zależny od preferencji osoby, która zdecyduje się na tatuaż w tej konwencji. Tatuaże graficzno-dotworkowe dobrze sprawdzą się zarówno jako mały, dyskretny wzór, jak i ozdoba całego ramienia. Może mieć on także formę armbandu – czyli swego rodzaju opaski, która może nieść ze sobą znaczenie symboliczne. Kolejne paski mogą oznaczać liczbę celów a sam tatuaż przypomina wówczas o tym, by nie rezygnować z postawionych sobie wyzwań.

 

  • Tatuaże konturowe i minimalistyczne 

Michalina-kontur-tatuaż-speak-in-color-rybnik-żory

Tatuaż wykonany przez Michalinę

 

Najpopularniejsze tatuaże – ranking 2022 zamykają tatuaże konturowe i minimalistyczne, które w ostatnich latach pobiły serca wielu miłośników tatuażu. Są to zazwyczaj proste wzory w dowolnym motywie. Tatuaże minimalistyczne mogą przedstawiać niewielki symbol, napis lub nawet zdjęcie czy podobiznę bliskiej osoby w formie samego konturu sylwetki. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich minimalistów i osób ceniących skromne, niewielkie tatuaże, chociaż zdarzają się też większe motywy w takim klimacie. 

 

Jeżeli już zdecydujesz się na motyw, w jakim chcesz wykonać tatuaż, warto zadbać o wybór odpowiedniego studia tatuażu i artysty – dzięki temu zyskasz pewność, że Twój tatuaż zostanie wykonany z pełnym profesjonalizmem. Zapraszamy do Speak In Color – przekonaj się o naszej miłości do tatuażu na własnej skórze.