tatuaż-wodzisław-śl-rybnik-żory-jastrzębie

Madzia podczas przygotowań do zabiegu 🙂

Wiele osób utrzymuje, że najgorszym, najbardziej bolesnym miejscem na zrobienie tatuażu, są żebra. Pomimo tego, czy jest to pierwszy tatuaż, czy któryś z kolei, temu doświadczeniu mogą towarzyszyć zdenerwowanie oraz stres. Może być on związany nie tylko z bólem, lecz także sprawami logistycznymi, takimi jak przygotowanie fizyczne, ubrania, jakie należy założyć, aby było wygodnie zarówno tatuażyście jak i osobie tatuowanej, czy pielęgnacja już wykonanego tatuażu.

Jak przygotować się do tatuażu na żebrach?

Przygotowanie do zrobienia tatuażu na żebrach jest niezbędne. Przed wykonaniem dużego projektu, należy upewnić się, że stosuje się zbilansowaną, zdrową dietę, na kilka dni przed wizytą w studio. Powinno się unikać szczególnie tłustych dań, co niesie za sobą brak wizyt w restauracjach typu fast food, a także potraw pikantnych. 

Kolejną rzeczą, pozornie oczywistą, jest odpowiednie wypoczęcie przed tatuażem. Dobry odpoczynek pomoże w zachowaniu zdrowia i ostrożności podczas wykonywania tatuażu, a także zagwarantuje utrzymanie silnej mentalności. Zjedzenie pożywnego, zdrowego śniadanie jest kolejną oczywistością, o której niektórzy zapominają. Zaspokoi to poranny głód i zapobiegnie niepożądanemu burczeniu w brzuchu podczas wbijania igły w skórę na żebrach. Również utrzymanie odpowiedniego nawodnienia jest bardzo ważne, albowiem zapewni to lepsze wchłanianie się tuszu w skórę. Utrzymuje się również, że picie wody pomaga w procesu gojenia ran po tatuażach.

Kolejną, ważną rozterką jest to, jak się ubrać na tatuaż na żebrach. Zapewnienie komfortu nie tylko sobie, lecz także tatuażyście, jest priorytetem podczas sesji. Dlatego też, zabranie ze sobą akcesoriów zapewniających wygodę leżenia na fotelu oraz wybranie odpowiedniego ubioru jest niezbędne. 

  • słuchawki – słuchanie ulubionych piosenek lub podcastów może zagwarantować atrakcje podczas robienia tatuażu oraz sprawić, że czas w studio szybciej zleci,
  • słodki napój – podczas wykonywania tatuażu, poziom cukru często ma tendencję do spadania, dlatego też posiadanie pod ręką napoju słodzonego może być idealnym rozwiązaniem na jego podwyższenie,
  • wygodne ubranie – istotne jest, aby nie zakładać sukienek ani obcisłych bluzek, bluz czy koszuli, ponieważ podwinięcie ich będzie niewygodne. Najlepszym wyborem będzie luźny T-shirt, który będzie można łatwo podciągnąć lub zdjąć na czas wykonywania tatuażu. 

Czy tatuaż na żebrach boli?

To, jak bardzo boli tatuaż na żebrach, jest najbardziej znanym pytaniem. Wbijanie igły w tę okolicę z pewnością przysparza więcej bólu niż robienie tatuażu po zewnętrznej strony ramienia. Spowodowane jest to bowiem występowaniem w tym miejscu nerwów międzyżebrowych oraz bardzo cienkiej skóry, znajdującej się bezpośrednio ponad kośćmi. Poziom odczuwania bólu zależy jednak od indywidualnych odczuć każdego człowieka. Osoby z bardzo niską tolerancją na ból, prawdopodobnie powinna się zastanowić nad wyborem miejsca na tatuaż, a także jego wielkością.

Jak zabezpieczyć tatuaż na zebrach?

Żebra są dość specyficznym miejscem, którego nie można z łatwością owinąć folią, tak jak robi się to z tatuażami na rękach czy nogach. Żebra, plecy czy dekolt są miejscami, w których trzeba zabezpieczyć folię przed przemieszczaniem za pomocą plastra. Pojedyncza warstwa folii w zupełności wystarczy, aby dokładnie przykryć wykonany wzór. 

Pielęgnacja tatuażu na żebrach – o czym pamiętać?

Po zakończonej wizycie w studio, należy zastanowić się, jak dbać o tatuaż na żebrach. Oczywiste jest przestrzeganie zasad podanych przez tatuatora, lecz oprócz tego, ważnych jest jeszcze kilka aspektów. Pierwszym z nich jest higiena tatuażu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Rany po tatuażu na żebrach mogą się łuszczyć, swędzieć oraz tworzyć strupy w trakcie gojenia. Ważne jest wtedy, aby nie drapać tej okolicy ani nie zrywać tworzących się strupów, ponieważ może to opóźnić proces gojenia. 

Myślą często pojawiającą się przed wizytą jest to, czy tatuaż na żebrach się rozciąga. Organizm ludzki może podlegać różnym zmianom przez całe życie. Może to być związane z przybraniem wagi, ciążą, problemów skórnych czy starzeniem się. Jednak aby móc mówić o deformacji tatuażu, zmiany zachodzące w ciele człowieka musiałyby być drastyczne. Nie oznacza to jednak, że tatuaż pozostanie zdeformowany już na zawsze. Jeżeli po przybraniu na wadze 18 kg, nastąpi powrót do poprzedniego stanu, to w wyglądzie wzoru praktycznie nic się nie zmieni. Istotne jest jednak dobre nawilżenie skóry, które może uchronić ciało przed tworzeniem się rozstępów podczas przybierania na wadze.

Tatuaż Racibórz, Wodzisław Śląski i okolice – zapisz się już dziś!