ada-tatuaż-projekt-kobiecy-wodzisław-śląski-żory-rybnik

Projekt tatuażu od Ady

Czy tatuaż dla kobiety zawsze powinien być wykonany w niewidocznym miejscu, subtelny, i przy użyciu cienkiej kreski? Z pewnością znajdzie się wiele zwolenniczek minimalizmu, jednak warto pamiętać, że sztukę, jaką niewątpliwie są tatuaże, warto eksponować. Poznaj miejsca na tatuaż dla dziewczyny — zainspiruj się i wybierz nowe miejsce, gdzie umieścisz swój wymarzony projekt. 

Kobiece tatuaże — na jakie się zdecydować?

Wiele kobiet wybiera wzory tatuażu nawiązujące do delikatności i subtelności. Są to między innymi kwiaty, mandale, łapacze snów i delikatne grafiki z motywami miłosnymi. To właśnie panie w dużej mierze decydują się na sentencje lub wzory kojarzące się z ich najbliższymi. 

Aby spersonalizować tatuaż, częstą praktyką jest tatuowanie sentencji nawiązujących do ich życia bądź wpisanie nazwy ukochanej osoby. Pojawiają się również motywy zwierzęce, gwiazdy i znaki zodiaku. 

Możliwości wzorów jest wiele, natomiast najczęstszą praktyką jest wykonywanie ich w stylu minimalistycznym. Choć niewątpliwie większości Pań pasuje właśnie taka stylistyka, zachęcamy do przełamywania stereotypów i decyzji na grubszą, wyraźną kreskę – oczywiście wedle upodobań przyszłej właścicielki tatuażu. 

Jak wybrać miejsce na tatuaż dla kobiety?

Wybór miejsca na tatuaż opiera się głównie na analizie odczuwanego bólu w różnych partiach ciała. Jego poziom ma znaczenie, szczególnie jeżeli tatuujemy się po raz pierwszy. Gdzie tatuaż boli najmniej? Według ogólnej zasady najmniej bolesne tatuaże są w miejscach, gdzie skóra jest najgrubsza, a igła posiada najmniejszą styczność z kośćmi. Z tej racji mały ból odczujesz podczas wykonywania tatuażu na ramionach, łydkach, po zewnętrznej stronie ud. Należy wziąć jednak pod uwagę indywidualne predyspozycje — np. niski próg odczuwania bólu. 

Wzór musi zostać dopasowany przez artystę do miejsca na ciele. Jeśli klientka zdecyduje się na tatuaż realistyczny, a następnie zostanie on umieszczony na bardzo ruchliwej części ciała, zniekształci się od przy każdym poruszeniu. Grafiki o dużej liczbie szczegółów najlepiej zaprezentują się np. na łydce. Natomiast szczegółowy tatuaż kobiecy na plecach może się nie sprawdzić. 

W grę wchodzi jeszcze zdrowy rozsądek — nie warto decydować się na odważne tatuaże w bardzo widocznych miejscach. Pomyśl, jak będziesz czuć się z danym wzorem po dłuższym czasie. Czy może będzie on przeszkodą do wykonywania różnych zawodów? 

Dobra konsultacja z tatuatorem jest podstawą do wykonania wzoru, który będzie w 100% odpowiadał klientce. 

Jakie są najlepsze miejsca na tatuaż dla dziewczyny?

Zdecydowana większość klientek decyduje się na pojedyncze tatuaże w okolicach nadgarstków, stóp, przedramionach lub na łopatce. Panie mające wyższy próg bólu często wybierają także żebra — na ich umieszczają najczęściej ważne dla nich sentencje. Mimo że w kontakcie z igłą to bolesna partia ciała, naniesione na nią wzory prezentują się wyjątkowo doskonale i kobieco. 

Tatuaż na nadgarstku dla dziewczyny to już klasyka, jednak wiele kobiet szuka nieoczywistych rozwiązań. Coraz popularniejszym wyborem są tatuaże pomiędzy piersiami. Niezwykle bolesne, jednakże bardzo dobrze prezentują się przy odsłoniętych dekoltach, gdy klientka ma ochotę na odważną lub wieczorową stylizację. 

Oryginalne miejsca na tatuaż u kobiety

Istnieje wiele miejsc na tatuaż, które nie są często wybierane ze względu na stopień bólu lub zwyczajnie są zbyt odważne. Na ulicach i w studiu niejednokrotnie zauważyć można tatuaże wewnątrz uszu lub na wewnętrznej stronie warg. Jednym z oryginalnych miejsc na tatuaż jest także tylna strona karku — warto mieć na uwagę, że wykonanie tam tatuażu będzie niezwykle bolesne. Chcesz i jesteś w stanie pozwolić sobie na ekstrawagancję? Oryginalne miejsca na tatuaż doskonale zaprezentują piękne wzory. 

Niezależnie czy klientka decyduje się na tatuaż na ramieniu dla dziewczyny, czy może szuka bardziej oryginalnego i odważnego miejsca na ciele dla nowego wzoru, każdy z tatuatorów powinien doradzić co do jego umiejscowienia.