tatuaż jastrzębie zdrój

Kiedy już zdecydujesz się wykonać swój wymarzony wzór tatuażu, warto poświęcić czas na wybór studia, które go wykona. Nie sugeruj się jedynie niską ceną, mającą na celu przyciągnięcie klienta lub przypadkowymi opiniami w Internecie. Dowiedz się, jak wykonać jakościowy reaserch, który pozwoli Ci na znalezienie studia prowadzonego przez artystów z pasją i umiejętnościami na najwyższym poziomie. Potraktuj wybór studia jako inwestycję — tatuaż pozostanie z Tobą przecież na całe życie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze studia tatuażu?

Dzięki tym kilku wskazówkom znajdziesz dobre studio tatuażu, które wykona niepowtarzalny projekt i przeniesie go na skórę w bezpiecznych warunkach. Na co należy zwrócić uwagę? 

OPINIE

Zasięgasz opinii o studiu tatuażu w Internecie? Warto wiedzieć, gdzie szukać tych najbardziej jakościowych. Podstawowym kierunkiem powinno być przejrzenie opinii zarówno na wizytówce Google danej firmy jak i np na Facebook’u – jeśli jest ich sporo to masz już duże rozpoznanie. Dobrym tipem jest nie sugerowanie się opiniami na popularnych forach facebookowych – bardzo często piszą tam osoby, które sugerują się tylko i wyłącznie ceną a nie znają szczegółów pracy studia – jakie mają standardy higieniczne, czy dbają odpowiednio o Twoje bezpieczeństwo, na jakiej jakości sprzęcie (i tuszach) pracują oraz jakim doświadczeniem dysponują sami tatuażyści – to wszystko ma znaczenie. Sprawdź i porównaj ilość oraz jakość opinii salonów, które bierzesz pod uwagę. NASZE OPINIE SPRAWDZISZ NA DOLE WPISU 

HIGIENA

Sprawdź na stronie internetowej wybranego studia, czy jest ono odebrane w sanepidzie, czy jest pod stałym nadzorem i kontrolowane przez Sanepid oraz czy ma przygotowane specjalistyczne procedury, które powinny być osobno zaopiniowane. Jeżeli takich informacji nigdzie nie znajdziesz – jest to powód do przemyśleń. Nie każdy ma tego świadomość, ale studia tatuażu w Polsce nie muszą być odebrane przez Sanepid oraz posiadać w/w procedur, które są kluczowe w Twoim bezpieczeństwie.

Jeśli obsługa studia dba o odpowiedni poziom higieny z pewnością będzie to widać na ścianach wewnątrz studia, gdzie powinni zawisnąć (oprócz nagród – o tym w następnym akapicie) certyfikaty świadczące zarówno o odbiorze studia przez Sanepid jak i ukończonych szkoleń pracowników/właściciela właśnie w tym kierunku. Jeśli takich dokumentów nie widzisz na miejscu – możesz dopytać o ten aspekt ekipę studia i – jeśli twierdzą, że wszystko jest jak należy to poproś o pokazanie tych dokumentów do wglądu.

Dokładnie dezynfekowanie studia oraz narzędzi to podstawa pracy każdego studia. Tak jak wspominaliśmy odpowiednie zabezpieczenie zarówno siedziska jak i stacji ma tutaj ogromne znacznie, całość musi być koniecznie wymieniona/zdezynfekowana po każdym kliencie. Przyjrzyj się także, czy igły wyjmowane są ze sterylnych opakowań, a tatuażysta zmienia rękawiczki w trakcie sesji. 

Spójrz na poniższe zdjęcie przygotowanego stanowiska do tatuażu – zwróć uwagę na detale: całe stanowisko/stolik jest owinięte folią oraz wszystko co ma bezpośredni kontakt ze skóra jest również dodatkowo owinięte jednorazową folią/specjalnymi jednorazowymi woreczkami. Kubeczki na pigmenty są również jednorazowego użytku, igły oraz rury tak samo – zawsze powinny być jednorazowe oraz sterylne. Sama maszynka do tatuażu jest osobno dezynfekowana oraz owinięta specjalnym workiem jednorazowym. Na stanowisku powinny znajdować się tylko rzeczy, które są jednorazowe i używane bezpośrednio do wykonania tatuażu – często tatuażyści pozostawiają niebezpieczne dla zdrowia przedmioty tj: ipad/laptop, pigmenty (butelki), opakowanie z rękawiczkami itp – to nie są rzeczy jednorazowe i sterylne i nie mogą się znajdować bezpośrednio na stoliku u tatuażysty ponieważ mogą spowodować zakażenie. WIĘCEJ INFORMACJI O HIGIENIE I BEZPIECZEŃSTWIE SPRAWDZISZ NA DOLE WPISU.

higiena-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlinzdrowie-higiena-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin (2)higiena-tatuaż-speak-in-color-wodzisław-rybnik-żory-jastrzębie-pszów-radlin

NAGRODY

Każde renomowane studio tatuażu chętnie pojawia się na przeróżnych konwencjach tatuażu, gdzie ich prace uczestniczą w konkursach na najlepszy tatuaż. Kategorii jest sporo – od kategorii na najlepszy tatuaż dnia po np: najlepszy tatuaż mały, duży, kolorowy, czarno-szary, graficzny, geometryczny, realistyczny, old-school, neotradycjny i można by tak długo wymieniać – co konwencja to często część kategorii jest inna. Konkursy te są oceniane przez niezależne, kilkuosobowe jury. Jeśli więc wchodzisz do studia i widzisz na ścianach dziesiątki nagród z takich konwencji – jesteś w dobrych rękach. NA DOLE WPISU ZNAJDZIESZ LISTĘ NASZYCH NAGRÓD I OSIĄGNIĘĆ.

speak-in-color-tattoo-studio-nagrody-konwencje-rybnik-zory-jastrzebie-wodzislaw-pszow

Ekipa studia Speak In Color wraz z częścią nagród konwencyjnych w tle

KADRA/ARTYŚCI TATUAŻU

Zwróć uwagę na osoby pracujące w studio – począwszy od osoby, którą zobaczysz jako pierwszą czyli managera/ów studia (o ile studio w ogóle takowego posiada) po samych artystów. Klimat jaki panuje w studio, jak osoby ze sobą rozmawiają – jaka atmosfera panuje w budynku. To ważne – w końcu spędzisz z nimi dobrych kilka godzin (albo i kilkanaście/dziesiąt ogółem) więc na pewno chcesz czuć się wśród nich dobrze, swobodnie.

Kluczowe są portfolia tatuażystów – jeśli studio współpracuje z wieloma artystami masz większe prawdopodobieństwo, że trafisz w ręce osoby, która pracuje dokładnie w takim stylu w jakim chcesz zrealizować tatuaż. NA DOLE WPISU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O NAS I NASZEJ EKIPIE.

PROJEKTY

Wybierasz się do studia, zapisujesz na swój wymarzony tatuaż i dowiadujesz się, że projekt dopiero w dniu sesji? Przemyśl sprawę – na pewno chcesz tak na gorąco decydować o tym, co pozostanie na Twojej skórze do końca życia? (a nawet dłużej 😉 . Znajdź studio, które oferuje dogadanie projektu przed sesją tak, byś na spokojnie mógł/mogła zdecydować czy finalnie taka wersja wzoru jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia czy jednak trzeba nanieść jakieś poprawki.

Druga sprawa – każdy szanujący się artysta powinien mieć kolekcję wolnych projektów dostępnych od ręki, może akurat któryś z nich wpadnie Ci w oko? 😉 Link do nich również znajdziesz poniżej.

U NAS W STUDIO MAMY MOŻLIWOŚĆ ODROCZENIA PŁATNOŚCI, ZAPŁACISZ TEŻ KARTĄ, PRZELEWEM LUB JAK WOLISZ GOTÓWKA NA MIEJSCU. PONIŻEJ SYMULACJA ODROCZENIA PŁATNOŚCI.

mediraty-płatność-odroczona-ratalna-tatuaż-tattoo-speak-in-color-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław-pszów-racibórz

Po czym rozpoznać dobre studio tatuażu?

Najlepsze studia tatuażu w Polsce dokładają starań, by tatuaż został wykonany bezpiecznie — ale to nie koniec! Po sesji każdy z tatuatorów powinien udzielić wyczerpujących informacji dotyczących pielęgnacji świeżego tatuażu przez kolejne tygodnie. Dzięki temu zagoi się on w odpowiedni sposób, a skóra nie będzie zbytnio podrażniona. W najlepszych studiach klienci mogą także liczyć na zakup profesjonalnych środków do pielęgnacji tatuażu. 

Top studia tatuażu wykonują w 100% zaprojektowane przez siebie wzory. Żaden z szanujących się artystów nie zgodzi się na pełną kopię pochodzącą ze strony internetowej. Najczęściej nie wykona też gotowego wzoru, jaki samodzielnie dostarczysz do studia. Zawsze mile widziane są projekty stworzone w pełni przez danego tatuatora. Jeśli podczas konsultacji w wybranym przez Ciebie studiu spotkasz się z innymi praktykami — zdecydowanie unikaj tego miejsca! 

Dobre studio tatuażu — jak wybrać? 

Podsumowując — jak wybrać studio tatuażu? Najważniejsza jest higiena danego miejsca! Umów się osobiście odwiedzając salon, a na miejscu przyjrzyj się warunkom, jakie w nim panują lub przeczytaj na stronie studia jak podchodzą do tematu higieny. Najważniejsi są sami tatuażyści i ich prace – koniecznie sprawdź przed zapisaniem się. Wybór studia dla Ciebie może paść po uzyskaniu rzetelnych opinii od osób będących wcześniej w danym miejscu. Powodzenia!