tatuaż jastrzębie zdrój

Kiedy już zdecydujesz się wykonać swój wymarzony wzór tatuażu, warto poświęcić czas na wybór studia, które go wykona. Nie sugeruj się jedynie niską ceną, mającą na celu przyciągnięcie klienta lub przypadkowymi opiniami w Internecie. Dowiedz się, jak wykonać jakościowy reaserch, który pozwoli Ci na znalezienie studia prowadzonego przez artystów z pasją i umiejętnościami na najwyższym poziomie. Potraktuj wybór studia jako inwestycję — tatuaż pozostanie z Tobą przecież na całe życie. 

Jak powinien wyglądać salon tatuażu?

Chcąc ocenić wygląd studia tatuażu, należy zwracać uwagę na detale. Przyjrzyj się uważnie, czy na meblach lub co najgorsze — sprzętach, nie zalega kurz. Fotel powinien zostać utrzymany w doskonałej czystości. Zanim na nim usiądziesz, powinien być dokładnie wydezynfekowany przez obsługę. Jeśli osoby pracujące w studio nie wykonają tego przy Tobie, jednak zapewniają, że dezynfekcja została wcześniej przeprowadzona — potraktuj to jako ostrzeżenie i poproś o wyczyszczenie fotelu na Twoich oczach. Chodzi tu przecież tylko i wyłącznie o Twoje zdrowie i pełne bezpieczeństwo. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze studia tatuażu?

Dzięki tym kilku wskazówkom znajdziesz dobre studio tatuażu, które wykona niepowtarzalny projekt i przeniesie go na skórę w bezpiecznych warunkach. Na co należy zwrócić uwagę? 

  • Opinie 

Zasięgasz opinii o studiu tatuażu w Internecie? Warto wiedzieć, gdzie szukać tych najbardziej jakościowych. Recenzje znalezione w Google nie zawsze są odwzorowaniem rzeczywistej pracy studia, należy uzupełnić je o zdanie prawdziwych pasjonatów tatuażu, którzy chętnie podzielą się swoich wrażeniami. Znajdź grupy na Facebooku zrzeszające osoby posiadające tatuaż. Zapytaj o opinię — istnieje duże prawdopodobieństwo, że usłyszysz historie i wskazówki, których nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Szukaj opinii nie tylko o ogólnej pracy studia, ale także poszczególnych artystów. Dopytaj o higienę, cenę i atmosferę na miejscu w trakcie wykonywania projektu. Każdy detal składa się przecież na Twoje doświadczenie — warto dołożyć wszelkich starań, by było ono jak najbardziej pozytywne. 

 

  • Higiena 

Dokładnie dezynfekowanie studia oraz sprzętów to podstawa pracy każdego studia. Dodatkowo fotel powinien zostać zabezpieczony nie tylko przy pomocy jednorazowych podkładów, ale także folią. Koniecznie musi być wymieniona po każdym kliencie. Przyjrzyj się także, czy igły wyjmowane są ze sterylnych opakowań, a tatuażysta zmienia rękawiczki w trakcie sesji. 

Chcesz przekonać się na własne oczy o pracy i utrzymywaniu higieny? Jeśli wybierasz się do studia jako osoba towarzysząca, możesz przyjrzeć się detalom pracy tatuatorów. Jeśli spełnia ona Twoje oczekiwania, wybierz się tam ponownie — tym razem jako klient. W przypadku, gdy warunki odbiegają od standardów, wiesz już jakie studio odradzać, gdy ktoś zapyta o opinię. 

Po czym rozpoznać dobre studio tatuażu?

Najlepsze studia tatuażu w Polsce dokładają starań, by tatuaż został wykonany bezpiecznie — ale to nie koniec! Po sesji każdy z tatuatorów powinien udzielić wyczerpujących informacji dotyczących pielęgnacji świeżego tatuażu przez kolejne tygodnie. Dzięki temu zagoi się on w odpowiedni sposób, a skóra nie będzie zbytnio podrażniona. W najlepszych studiach klienci mogą także liczyć na zakup profesjonalnych środków do pielęgnacji tatuażu. 

Top studia tatuażu wykonują w 100% zaprojektowane przez siebie wzory. Żaden z szanujących się artystów nie zgodzi się na pełną kopię pochodzącą ze strony internetowej. Najczęściej nie wykona też gotowego wzoru, jaki samodzielnie dostarczysz do studia. Zawsze mile widziane są projekty stworzone w pełni przez danego tatuatora. Jeśli podczas konsultacji w wybranym przez Ciebie studiu spotkasz się z innymi praktykami — zdecydowanie unikaj tego miejsca! 

Dobre studio tatuażu — jak wybrać? 

Podsumowując — jak wybrać studio tatuażu? Najważniejsza jest higiena danego miejsca! Umów się osobiście odwiedzając salon, a na miejscu przyjrzyj się warunkom, jakie w nim panują. Lub przeczytaj na stronie studia jak podchodzą do tematu higieny. Oczywiście ważni są też sami tatuażyści i ich prace – koniecznie sprawdź przed zapisaniem się. Wybór studia dla Ciebie może paść po uzyskaniu rzetelnych opinii od osób będących wcześniej w danym miejscu — znajdziesz ich na grupach na Facebooku. Powodzenia!