kosa-rękaw-tatuaż-wodzisław-śląski-rybnik-żory-jastrzębie

Fragment większej kompozycji wykonanej przez Kosę

Tatuaż “rękaw” (rozumiany jako cała ręka wokół) jest coraz popularniejszym sposobem na wyrażenie siebie. Podczas gdy jedni gustują w skromnych, delikatnych i mało widocznych wzorach, inny preferują by ich tatuaż zachwycał skomplikowanym wzorem i był w widocznym miejscu. Tatuaż rękaw jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce posiadać pełne kolorów arcydzieło. Stworzenie takiego tatuażu jest dość skomplikowane i czasochłonne, ponieważ tatuaż rękaw obejmuje ramię i przedramię i sięga aż do nadgarstka. Tego typu wzory określane są jako rękawy – tatuaż w takiej formie może kojarzyć się z rękawem koszuli. Jak zaprojektować tatuaż rękaw? Czym kierować się przy wyborze motywu i ustaleniu ostatecznego projektu we współpracy z artystą? Jak bardzo czasochłonny jest proces wykonania tego typu tatuażu? Jeśli zastanawiasz się nad taką formą tatuażu i chcesz dowiedzieć się jak podejść do tego w profesjonalny i bezpieczny sposób, zapraszamy do zapoznania się z tym wpisem.

Tatuaż rękaw – motyw to podstawa!

Na początku warto zastanowić się, jaki motyw ma mieć tatuaż rękaw. W zależności od pomysłu, technika wykonania tatuażu może być inna. Są dwie techniki, którymi można wykonać rękawy – tatuaż w takim stylu może być jednym, spójnym obrazem. Drugą możliwością jest pewnego rodzaju mozaika, złożona z zestawu pojedynczych, niezależnych od siebie tatuaży. W przypadku pierwszego rozwiązania, projekt powstaje od razu. Jeśli decydujemy się na drugie rozwiązanie, każdy tatuaż powstaje osobno a całe dzieło może być tworzone nawet latami. Istotne jest stworzenie własnej wizji tatuażu – motyw będzie w głównej mierze zależał od naszej estetyki i upodobań. Mogą to być wzory geometryczne, portret lub pewnego rodzaju obraz. Ciekawą inspiracją mogą być także różnego rodzaju postaci, takie jak bohaterowie książek, komiksów czy animacji. Tatuaż może obejmować także motywy roślinne, takie jak kwiaty i liście. Dużą popularnością cieszą się także rękawy-tatuaże podróżnicze. Motyw podróży, wyrażony za pomocą map, kompasów, może stanowić piękny wyraz pasji do podróżowania i odkrywania. Tatuaż rękaw męski zawierający motywy podróży to świetna opcja dla osób, które chcą podzielić się ze światem swoją miłością do wyjazdów i wędrówek. Możemy także pokusić się o bardziej drapieżne rękawy – tatuaże z motywem wilka stanowią kultowe rozwiązanie dla osób, które chcą podkreślić swoją niezależną osobowość. Często motyw ten łączony jest z motywami roślinnymi, księżycem oraz drapieżnymi ptakami. Sam tatuaż może być także cieniowany lub wykonany w kolorze. Tatuaż rękaw męski lub damski może posiadać także motyw abstrakcyjny, który będzie połączeniem różnorodnych wzorów geometrycznych i symboli. Niezwykle popularne będą także motywy czaszek, smoków czy też motywy o zabarwieniu mitologicznym i zbrojnym. Wszystko tak naprawdę zależne jest od Twoich preferencji. Tatuaż rękaw może także mieć swoje specjalne znaczenie – sentymentalne czy też metaforyczne. Jedno jest pewne – jest to jeden z najbardziej efektownych sposobów podkreślenia swojej barwnej osobowości. Rękawy jednocześnie mogą być po prostu doskonałą, kolorową ozdobą. Tatuaż rękaw męski lub damski powinien stanowić dobrze przemyślaną kompozycję, ze względu na to, że zostanie on na ciele przez całe życie. Osoby które marzą o tatuażu powinny skupić się na wyborze odpowiedniego studio i artysty, który zamieni luźne inspiracje w prawdziwe dzieło sztuki.

Jak zaprojektować tatuaż rękaw?

Tak jak wspomnieliśmy, tatuaż rękaw może zostać wykonany dwoma technikami – jest to zależne od pomysłu i życzenia klienta. Rękaw może stanowić spójny obraz lub mozaikę złożoną z pojedynczych, mniejszych tatuaży. Przed wizytą u tatuażysty, warto zastanowić się nad stylem i kolorystyką tatuażu. Możemy zebrać także inspiracje, którymi kierowaliśmy się przy tworzeniu wizji wymarzonego wzoru. Ostateczny design będzie efektem współpracy z artystą. Należy przy tym pamiętać, że każdy tatuażysta pracuje w określonej stylistyce, co będzie wpływało na ostateczny efekt. W Speak In Color stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta, dlatego pomożemy wybrać odpowiedniego artystę dla Ciebie, który przygotuje odpowiedni projekt w estetyce zgodnej z Twoją wizją. Poza stylem samego wzoru, tatuażysta przed jego wykonaniem dopasuje go do wielkości ręki i wykona indywidualny projekt. Ostateczna decyzja co do projektu należy jednak do Ciebie. W pełni decydujesz o tym, jaki wzór ostatecznie wykonamy.

Jak zrobić rękaw?

Wiele osób przed wizytą w studio tatuażu zastanawia się jak zrobić rękaw – tatuaż tego typu będzie wymagał trochę więcej czasu niż standardowe, mniejsze wzoru. W zależności od ostatecznego projektu, wykonanie wymarzonego wzoru może zająć minimum kilkanaście godzin. Przy skomplikowanych projektach ten czas może wydłużyć się nawet kilkukrotnie. Rękawy tatuaże wykonuje się w sesjach, które trwają zazwyczaj od trzech do ośmiu godzin. Pomiędzy sesjami powinniśmy zachować odpowiednie odstępy czasowe – najczęściej wynoszą one około miesiąca. W dobrej jakości studio tatuażu otrzymasz także dokładne wskazówki jak dbać o tatuaż podczas procesu gojenia i kiedy umówić się na kolejną wizytę. W Speak In Color pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie od momentu pierwszych konsultacji dotyczących tatuażu, aż po zakończenie procesu gojenia. Podczas wyboru salonu należy także zwrócić uwagę na kwestie higieniczne – sprzęt wykorzystywany w trakcie zabiegu powinien być zawsze sterylny. Jest to niezwykle istotny aspekt, który pozwoli na wykonanie tatuażu w komfortowych warunkach, bez obaw o bezpieczeństwo i własne zdrowie.

Rękawy – tatuaże dla indywidualistów

Tatuaż rękaw to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą wyrazić siebie w ciekawy i widoczny sposób. Powinna być to jednak dobrze przemyślana decyzja – zarówno pod kątem samego motywu, jak i wyboru studia i artysty, który zamieni nasze luźne inspiracje w prawdziwe arcydzieło. Odwiedź Speak In Color i przekonaj się na własnej skórze, że tatuaże to nasza pasja.