Czy warto zrobić tatuaż w domu?

Zrobienie tatuażu wiąże się z tym, że w zależności od wybranego wzoru, realizacja może okazać się dość kosztowna. W związku z tym, niektórzy decydują się na wykonanie tatuażu w warunkach domowych. Pomysł wydaje się dość kuszący i znajduje swoich zwolenników. Czy wykonanie tatuażu w domu to dobry pomysł? 

Tatuaż w domu — wady i zalety

Chcesz zrobić tatuaż u kogoś w domu? Nim podejmiesz decyzje, warto rozważyć jej plusy i minusy. 

Jedyna zaleta wykonania tatuażu w warunkach domowych to jego koszt. Wpływa na to fakt, iż osoby wykonujące tatuaż w domu nie prowadzą legalnej firmy, nie odprowadzają podatków itp, ale też nie są pod nadzorem Sanepidu. Wtedy też sprzęt i pigmenty, których taka osoba używa do wykonania tatuażu nie muszą być certyfikowane i atestowane. Konsekwencje zdrowotne wykonania tatuażu przez niedoświadczonego tatuażysty, który nie ma świadomości higieny czy techniki mogą być nieodwracalne.

Przy wykonaniu tatuażu w domu ograniczeniem są zarówno warunki jak i umiejętności osoby tatuującej. Jeśli zależy Ci na estetyce projektu, bezpieczeństwie i perfekcyjnym wykonaniu — najlepszą opcją będzie skorzystanie z usług profesjonalistów. Istnieje też ogromne prawdopodobieństwo, iż wykonanie tatuażu w Studio ustrzeże Cię przed dodatkowymi kosztami laserowego usuwania a potem poprawy/ przykrycia źle wykonanego tatuażu. A wiemy o tym dość sporo ponieważ często domowej roboty tatuaże poprawiamy u Nas w studio. Reasumując: niski koszt dziarki “na chacie” może kosztować Cię więcej niż przemyślana decyzja o wykonaniu jej u profesjonalisty.

Tatuaż w domu a bezpieczeństwo

Trzeba powiedzieć to głośno – wykonanie tatuażu w domu jest bardzo ryzykowne. Niezależnie od tego, jak bardzo tatuażysta będzie się starać, dom nie jest profesjonalnym salonem tatuażu przygotowanym do pracy z ludzką skórą. Tatuażyści są profesjonalistami, podchodzącymi do higieny i bezpieczeństwa z ogromną dokładnością. Ponadto specjaliści mają doświadczenie i wiedzą jak zachować się w razie niespodziewanych sytuacji. Przy tatuowaniu w domu w najgorszym przypadku może skończyć się zakażeniem skóry, wirusowym zapaleniem wątroby, zmianami nowotworowymi i uszkodzeniem zakończeń nerwowych. W tej sytuacji źle wykonany i brzydki tatuaż to najbardziej “optymistyczny” scenariusz.