Czym się kierować przy wyborze wzoru tatuażu — porady tatuatorów

Przychodząc do salonu tatuażu, wielu klientów stwierdza, że pomysł na wzór mieli już od dawna i zawsze marzyli o wykonaniu konkretnej grafiki lub napisu. Najczęściej ma on szczególne znaczenie dla swojego właściciela, jednak wiele osób decyduje się na jego wykonanie jedynie w celach estetycznych. Niezależnie od Twojej motywacji do wykonania projektu, dokładnie przemyśl wzór, jaki będzie się w przyszłości na Tobie prezentować. Jego usunięcie jest znacznie bardziej kosztowne niż wykonanie, a ból nieporównywalnie większy. Dowiedz się skąd wziąć wzór na tatuaż i gdzie szukać wzorów tatuaży.

tatuaż projekt speak in color michalina

Michalina podczas pracy nad projektem tatuażu

Jak wybrać wzór tatuażu po raz pierwszy?

Jeżeli nie posiadasz gotowego pomysłu na tatuaż i szukasz inspiracji, rekomendujemy poszukać przykłady tatuaży lub wzorów (a te możecie znaleźć np na naszej stronie www.speakincolor.pl w sekcji PROJEKTY DO WZIĘCIA) które się podobają, wybrać kilka najlepszych i podesłać je do nas z opisem co najbardziej Ci się spodobało w danym przykładzie. Typowo popularne grafiki wybierane (wręcz kopiowane) są przez szerokie grono osób, głównie początkujących z tatuażami – po jego wykonaniu może okazać się, że zdecydowanie bardziej przypadłaby Ci do gustu nieco bardziej spersonalizowana grafika lub napis. Jak wzór tatuażu wybrać?

twarz-las-Krystian-tatuaz-projekt-speak-in-color-rybnik-zory-jastrzebie-wodzislaw-pszow-radlin-rydultowy-raciborz

Przykładowy projekt tatuażu od Krystiana

W pierwszej kolejności przemyśl, w jakim stylu chcesz posiadać swój tatuaż. Może przypadły Ci do gustu projekty realistyczne lub zupełnie przeciwnie, marzy Ci się minimalistyczna grafika? Na tej podstawie dobierzesz swojego tatuatora, specjalizującego się w pracach o konkretnej stylistyce.

To właśnie wybranego przez siebie tatuatora poproś o wykonanie dla Ciebie spersonalizowanego projektu. Jeśli w salonie istnieje taka możliwość, swój wybór możesz dokonać spośród wolnych wzorów wykonanych przez pracowników danego salonu. Pamiętaj, że tego typu projekty do wzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego zarezerwuj swój, zanim zrobi to ktoś inny.

projekt tatuaż kobieta Speak In Color Krystian

Przykładowy projekt tatuażu wykonany przez Krystiana, wraz z umiejscowieniem

Wybierz miejsce na ciele, zanim zdecydujesz się na wzór

Nasz wymarzony wzór tatuażu może nie prezentować się wedle naszych oczekiwań, jeśli umieścimy go w nieodpowiednim miejscu na ciele. W tym przypadku nie pomogą nawet doskonałe umiejętności tatuatora – pewne obszary zmieniają swój kształt podczas ruchu. Spowoduje to zniekształcenie tatuażu. Co więcej, taki obszar nie może posiadać żadnych załamań.

krol-lew-magda-sierpka-projekt-tatuaz-rybnik-zory-jastrzebie-pszow-radlin-rydultowy-wodzislaw-slaski

Przykładowy projekt tatuażu od Magdy

Jeżeli decydujesz się na projekty z dużą ilością szczegółów, realistyczne, zdecydowanie wykonaj je w miejscach na ciele, które nie zmieniają swojego ułożenia podczas ruchu lub robią to w nieznaczny sposób. Najlepiej, jeśli będzie to w pełni płaska powierzchnia. Należą do nich przede wszystkim klatka piersiowa oraz plecy, bardzo dobrze sprawdzi się też przedramię od wewnętrznej strony lub biceps też od wewnętrznej strony.

Perfekcyjnie wykonany projekt warto zaprezentować w odpowiedni sposób, a właściwie dobrane miejsce zdecydowanie w tym pomoże.

Tatuaże – znaczenie wzorów

Wzory tatuaży i ich znaczenie to szczególnie istotny temat z punktu widzenia osoby chcącej wykonać projekt mający dla niej szczególną wartość. Jeśli zależy Ci na grafice znalezionej w Internecie, sprawdź, do czego konkretnie może się ona odnosić. Warto wytatuować sobie coś, w co mocno wierzymy.

czaszka projekt tatuażu mateusz speak in color

Przykładowy projekt tatuażu wykonany przez Mateusza

Za przykład warto podać sowę, która często przedstawiana jest w formie zarówno realistycznych, jak i minimalistycznych projektów. Zwykle wybierana jest przez osoby chcące posiadać tatuaż nawiązujący do nieskończonej mądrości. Z drugiej strony, w wielu przypadkach wiązana jest ze złymi mocami lub traktowana jest jako zwiastun złych wydarzeń – wszystko za sprawą jej licznych przedstawień w legendach.

Od wielu lat jednymi z najpopularniejszych tatuaży są wzory etniczne. Do grupy tatuaży etnicznych zalicza się wiele rodzajów, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszą się tatuaże polinezyjskie i celtyckie. Czy warto wykonać tatuaż etniczny? Wzory i znaczenie odnoszą się do historii, przez co mogą posiadać dużą wartość dla swoich posiadaczy.

Podsumowując – jak robić wzór tatuażu i czym kierować się przy jego wyborze?

Jeśli masz pomysł na tatuaż lub interesuje Cię gotowy wzór znaleziony w Internecie, udaj się z nim do tatuatora. W studiu profesjonaliści dopasują projekt do Ciebie – personalizacja sprawi, że będziesz nosić go z jeszcze większą radością. Stanie się wyjątkowym dziełem, przypisanym tylko Tobie.

chill-room-speak-in-color-rybnik-żory-jastrzębie-wodzisław-pszów-rydułtowy

 

Przy jego wyborze kieruj się zarówno estetyką, jak i znaczeniem danego wzoru. Wybierz tatuatora, który wykonuje projekty w stylu, jaki najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, by dobrze przemyśleć nowy tatuaż. To piękna, lecz trwała ozdoba, której usunięcie nie jest już takie proste i szybkie jak wykonanie – zazwyczaj wymaga więcej czasu i poświęcenia. Jeżeli jednak masz tatuaż i nie jesteś z niego zadowolony – nic straconego, dysponujemy bardzo dobrym sprzętem do usuwania tatuaży, napisz do nas i spróbujemy odratować temat 🙂