Kazik „KOSA” Rychlikowski - Speak in Color

KOSA – Założycielem studia SiC Jest Kazik – z pseudonimu “Kosa”, natomiast niech was to miano nie odstraszy, bo tak na prawdę to żadna z niego Kosa:)

Kazik zainteresował się tatuażem w 1997r. kiedy to pierwszy raz wpadło w jego ręce czasopismo o tej niesamowitej tematyce! Od tego momentu ten magiczny świat całkowicie go pochłonął.

Z wykształcenia nauczyciel plastyki, z wyboru i miłości tatuażysta  od 2001r. Od 2013r założyciel i zarazem artysta w pracowni (studio) tatuażu Speak In Color w Wodzisławiu Śląskim. Paręnaście lat temu jako jeden z pierwszych artystów zainicjował i zaczął tworzyć stylistykę w tatuażu nawiązującą do malarstwa, surrealizmu i symbolizmu. Przemycał do tatuażu elementy z twórczości, którymi to zajmował się na studiach (w szczególności – pracę z kolorami).

Od dłuższego czasu łączy także stylistyki: neotradycyjną, newschoolową z nutą ikonografii japońskiej, przeplecioną mocnymi akcentami linii.

Jest wielkim fanem dużych, autorskich kompozycji, ponieważ dają one najwięcej możliwości, a w połączeniu z indywidualnym podejściem do każdego tatuażu są one ponadczasowe.

Odwiedził paręset konwencji tatuażu oraz był uczestnikiem wielu guest spotów. Do osiągnięć Kazika należy zdobycie 47 nagród na polskich i międzynarodowych Konwencjach tatuaży, reprezentujący Polskę w tak odległych krajach jak np. Kanada.  Kilkukrotnie członek Jury Konwencji Tatuaży, zajmujący się także szkoleniem młodych tatuażystów w kontekście technicznym, artystycznym oraz etyki zawodu.

Podobają Ci się moje prace? Szukasz czegoś w podobnej stylistyce?
Zajrzyj do naszego sklepu i zobacz czy twój tatuaż już się tam znajduje!

Opowiedz nam o swoim pomyśle

 

Nie ważne czy zdecydowałeś się na pierwszy tatuaż, czy chcesz kontynuować swoją przygodę. Na pewno masz mnóstwo pytań, na które znamy odpowiedzi.